(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Руслан Кошулинський: «Фінансово-господарська самостійність місцевих громад — запорука сильної держави»

  • 15 березня 2013
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 513
  • Автор: admin
  • 0
Заступник Голови Верховної Ради України Руслан Кошулинський спрямував для обговорення головам обласних та районних адміністрацій проект Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (щодо обслуговування місцевих бюджетів за доходами і видатками, що не враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів та доходами і видатками спеціального фонду). Цей законопроект він подав спільно з народними депутатами-свободівцями Юрієм Михальчишиним та Андрієм Іллєнком.
Руслан Кошулинський нагадав: нещодавно він запропонував обласним та міським радам розпочати спільну роботу над підготовкою проектів законів, спрямованих на розв"язання актуальних проблем українського суспільства. На думку свободівця, постійне спілкування з місцевою громадою є необхідною передумовою створення ефективних законів.
Свободівець розповів, що спрямував на розгляд представникам громад свій проект закону про врегулювання роздрібної торгівлі алкогольними напоями, пивом та тютюновими виробами та вже почав отримувати побажання і пропозиції від органів місцевого самоврядування щодо вдосконалення згаданого документу.
Окреслюючи суть законопроекту, запропонованого до обговорення цього разу, Руслан Кошулинський нагадав, що 1997 року Україна ратифікувала Європейську хартію місцевого самоврядування, чим взяла на себе зобов‘язання надати громадам реальні економічні механізми вирішення місцевих проблем. Він констатував, що ключовими проблемами розвитку місцевого самоврядування на разі є недостатність дохідної бази та неможливість місцевих бюджетів у повному обсязі фінансувати виконання своїх функцій. Політик підкреслив, що останнім часом ситуацію ускладнила неспроможність Державної казначейської служби системно і своєчасно обслуговувати видатки місцевих бюджетів. «Як наслідок — проблеми територіальних громад залишаються без вирішення навіть за наявності достатніх фінансових ресурсів на рахунках», — підсумував він.
Руслан Кошулинський повідомив, що запропонований ним проект закону передбачає встановлення меж фінансової самостійності в частині доходів і видатків, які не враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів та власних надходжень. За словами заступника Голови ВРУ, цей документ відкриває можливість місцевим радам самостійно визначати державну фінансову установу, через яку здійснюватиметься обслуговування місцевих бюджетів, та дає можливість місцевим радам отримати додаткові джерела для наповнення бюджетів у разі ухвалення ними рішення здійснювати обслуговування місцевих бюджетів у державних банках, де їм будуть нараховувати відсотки за залишками коштів на рахунках.
Свободівець-заступник Голови ВРУ зазначив, що з метою реалізації зазначених пропозицій уряд повинен розробити чіткий порядок обслуговування місцевих бюджетів за доходами і видатками у державних банках: «Це скоординує, спростить і поставить на більш справедливу основу взаємини органів Державної казначейської служби України, державних банків, місцевих фінансових органів та бюджетних установ в частині контролю за витрачанням коштів та зарахуванням доходів місцевих бюджетів».
Руслан Кошулинський закликав голів місцевих органів влади розглянути запропонований проект закону та внести свої пропозиції щодо відповідності документу потребам розвитку місцевого самоврядування як чинника самостійності територіальної громади.
Підсумовуючи, народний депутат висловив сподівання, що його спільна робота з органами місцевої влади над цим та подальшими проектами сприятиме розвитку національного законодавства і буде корисною для громади.
Прес-служба ВО «Свобода»
 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.