(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Святослав Ханенко: «Ми працюємо над пакетом законопроєктів, які мають змінити на краще ганебну ситуацію в медицині»

  • 11 липня 2013
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 439
  • Автор: admin
  • 0
Фракція Всеукраїнського об"єднання «Свобода» у парламенті робить усе для того, аби законотворчий процес у царині охорони здоров"я мав комплексний характер, і Верховна Рада якомога швидше могла ухвалити пакет законів, які сприятимуть розвитку системи охорони здоров"я. Про це 2 липня 2013 року заявив народний депутат від ВО «Свобода», голова парламентського підкомітету з питань законодавчого забезпечення реформування системи охорони здоров"я, медичної освіти та науки Святослав Ханенко в етері програми «Власний погляд»
на телеканалі «Рада».
Як зазначив націоналіст, нині в Комітеті ВРУ з питань охорони здоров"я відбувається доопрацювання рекомендацій парламентських слухань на тему медичної реформи, які відбулися 5 червня. Депутати-свободівці докладають усіх зусиль задля того, аби в результаті з"явився дієвий, здатний вплинути на хід реформування медицини документ: «Ми також працюємо над пакетом системних, взаємопов"язаних законопроєктів, які покликані змінити на краще ганебну ситуацію в галузі».
Святослав Ханенко розповів, що в червні двічі відвідав з робочою поїздкою Донеччину, де триває «реформаторський» експеримент. «Я зустрічався з лікарями в Донецьку і в районах. На жаль, підтвердилися найгірші прогнози — як пацієнти, так і лікарі не вбачають в такому «реформуванні» жодних перспектив. Відбувається скорочення фінансування, посад, збільшується навантаження – лікарі скаржаться на великі обсяги звітности для міністерства, яка заважає їм виконувати прямі обов"язки. А для пацієнтів допомога так і не стала доступнішою», — наголосив свободівець.
На переконання народного депутата, ключові елементи реформи має бути скеровано не на прямі функції медичних працівників, а на розв"язання проблем організації управління, яке має базуватися на відповідних фінансових засадах і організаційних процедурах.
«На сьогодні суттєвих зрушень у цьому питанні влада не продемонструвала. Разом із реформуванням первинної ланки необхідні системні економічні реформи на вторинному і третинному рівнях надання медичної допомоги. Без формування тарифів на всі види допомоги, без впровадження платежів за реально виконаний лікарем обсяг робіт, їхні ефективність і якість, як і сподівання на зрушення в системі охорони здоров"я будуть порожніми. Крім того, терміново потрібно змінювати систему оплати праці медичних працівників, адже за нинішніх зарплат незабаром не буде кому проводити реформи», – констатував депутат-свободівець.
Парламентар наголосив на необхідності злагоджених і послідовних дій влади: «З одного боку, ми чуємо твердження про «пріоритетність первинної медико-санітарної допомоги», а з іншого — Міністерство освіти України скасувало Спеціалізовану вчену раду з загальної практики сімейної медицини. Це означає, що перекривають наукові дослідження, зводять до мінімуму підготовку фахових викладачів для навчання лікарів загальної практики. Це неприпустимо, тому ми домагатимемося відновлення роботи Спеціалізованої ради».
Святослав Ханенко також звернув увагу на необхідність усунення Міністерства охорони здоров"я від здійснення державних закупівель і передачі цих повноважень незалежному агентству: «Ми маємо зробити все для того, щоби кожну державну копійку, яку спрямовують в охорону здоров"я, використовували ефективно».

Прес-служба ВО «Свобода»

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.