Гроші і ваше здоров’я
- 25 липня 2013
- Відгуків: 0
- Переглядів: 506
Чуєте привабливий шурхіт? Що це? Хтось рахує гроші!!! До того ж сума в чужих руках майже завжди виявляється більшою, ніж ви заробляєте за місяць, і потворна, гидка «жаба», вона ж — заздрість, вже цупко тримає вас за горло обома слизькими лапами так, що аж подих перехоплює…
Що? Знайоме відчуття? Звичайно ж, гроші не залишають байдужою майже кожну людину. Більшість з нас переконана, що від кількості грошей залежить щастя і благополуччя. Хоча насправді навіть люди, у яких багато грошей чомусь не почуваються щасливими.
Психологам давно відомий той факт, що більшість розлучень трапляється саме через фінансові проблеми. Причиною появи таких проблем, як це не смішно, є програма, «вбита» до наших голів батьками та вчителями з раннього дитинства, і звучить вона дуже просто: «не в грошах щастя!». Здавалося б, ніби так і є, але люди, які могли б заробити набагато більше, ніж заробляють, починають задовольнятися тим малим, що є, і в результаті опиняються в бідності і безгрошів’ї. Принцип «не в грошах щастя», на думку психологів, допомагає тільки жадібним людям, решта ж повинна вчитися правильному ставленню до грошей, тобто не нехтувати ними, але й не робити їх сенсом свого існування.
Якщо будете весь час думати про гроші, то приготуйтеся до цілої низки не дуже приємних «сюрпризів». Варто зауважити, що люди, котрі постійно переймаються через фінансові проблеми, вдвічі частіше страждають від серцевих нападів, ніж ті, хто ставиться до грошей філософськи.
Також стрес, викликаний фінансовими проблемами, може відбитися й на інших органах нашого тіла. Так 27 % тих, хто постійно хвилюється через фінансові труднощі, мають проблеми з органами травлення, переважно зі шлунком. 44 % фінансово заклопотаних людей скаржаться на головні болі та мігрені, а у 23 % з’являється депресія. 65 % тих, хто постійно перебуває у стресі через гроші, мають проблеми зі спиною через постійний тонус м’язів.
Як бачимо, картина, що вимальовується, не дуже приваблива. Тому щоб уникнути проблем зі здоров’ям, психологи радять абсолютно всім вчитися правильному ставленню до грошей. Як було сказано вище, грошима не варто нехтувати, але й не робити їх добування сенсом свого життя. Треба навчитися легко розлучатися з грошима. Страх розлучитися з грошима дуже часто провокує проблеми у сімейних стосунках. Не варто боятися витрачати гроші на себе, бо інакше втратите можливість насолоджуватися ними. Любіть людей більше, ніж гроші. Якщо хочете бути здоровими і щасливими, варто ставитися до тих, хто вас оточує, краще, ніж до своїх фінансів. Ваші близькі дорожчі за будь-які заощадження — кожен психолог, та й не тільки, вам це підтвердить.
Звісно, не варто забувати, що люди, які навколо вас, можуть мати своє уявлення про гроші і ставлення до них, тож не нав’язуйте свою думку оточуючим. Краще критично проаналізуйте своє ставлення до грошей, і, можливо, не тільки щось зрозумієте для себе, а ще й покращите власне здоров’я.
Володимир ПЕТРЕНКО