(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Олег Тягнибок: «Російська торговельна війна проти України — абсолютний провал «багатовекторної» політики режиму Януковича»

  • 21 серпня 2013
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 421
  • Автор: admin
  • 0
«Запровадивши фактичну заборону на імпорт українських товарів, Росія оголосила Україні повномасштабну торговельну війну. Ця подія остаточно підтверджує абсолютне банкрутство «багатовекторної» політики режиму Януковича та запропонованого ним формату співпраці з Митним Союзом за схемою «3+1». Сподівання Януковича всидіти на двох стільцях, балансуючи між Росією та Европейським Союзом, зазнали краху». Про це заявив лідер Всеукраїнського об"єднання «Свобода» Олег Тягнибок, коментуючи останні події, пов"язані з розгортанням Росією повномасштабної
торговельної війні проти України.
Очільник націоналістів наголосив, що Всеукраїнське об"єднання «Свобода» послідовно виступає проти будь-якої інтеграції у наддержавні утворення, які інспіровані Кремлем. «Свобода» неодноразово вказувала на те, що Москва не задовольниться суто економічною співпрацею. Саме тому Росія ніколи не виконувала й не буде виконувати договори про вільну торгівлю з Україною: завжди знайдеться якийсь надуманий привід — чи «регламент Митного союзу», чи «санітарні норми» — для того, аби проігнорувати чинні офіційні договори, так само, як зараз Кремль ігнорує широко розрекламований «Договір про зону вільної торгівлі СНД».
Митний союз становить загрозу повного підпорядкування України Росії, включення її в орбіту імперського геополітичного проєкту Росії — «русскава міра», що загрожує втратою нашою державою незалежности та перетворенням її на російську колонію. Митний союз, як і решта створених Кремлем наддержавних структур, є насамперед знаряддям політичного тиску з боку російської влади, засобом реставрації Російської імперії.
Лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок заявив: «Намагаючись отримати короткострокові дивіденди для себе шляхом загравання з Митним союзом, олігархічний режим лише шкодить українській економіці в стратегічній перспективі. Економічна інтеграція з країнами Митного союзу — це як повернення до Совєцького Союзу: ті самі застарілі засоби виробництва, архаїчна організаційна модель, наголос на торгівлі сировиною, низький технологічний рівень переважної більшости товарів тощо. Ринок Митного союзу менш платоспроможний, спеціалізується на експорті енергоресурсів, а не високотехнологічної продукції. Інтеграція України в цей ринок закриє нам шлях до якісної економічної співпраці з ринком ЕС, який є позитивною протилежністю до МС. Наша економіка може виграти в короткостроковій перспективі, бо гіпотетично може отримати дещо кращі умови на ринку нашого північного сусіда, але цілком програє стратегічно, адже, крім втрати країною економічного суверенітету, наші підприємства залишаться в замкнутому колі вимушеної роботи на ті ринки збуту, які не спонукають їх до будь-якої модернізації.
Відповідальна влада мала би не загравати з Кремлем, а готуватися до цілком передбачуваної перспективи шляхом спрямування усіх сил української дипломатії на активний пошук нових ринків збуту для української продукції, акумулювання резервів та планування асиметричних заходів у відповідь на розв"язану Росією торговельну війну. Натомість абсолютна зацикленість нинішнього олігархічного режиму на своїй особистій вигоді залишила країну вкрай непідготовленою до таких дій Москви. Слід зазначити, що заборона імпорту українських товарів украй болісно вдарить по російських споживачах і багатьох секторах російської економіки, які поєднані виробничим циклом з українськими підприємствами. Це означає, що Росія не зможе зберігати ембарґо в довгостроковій перспективі, й цей факт має бути використаний Україною.
З огляду на вищевикладене, ВО «Свобода» вимагає від влади:
1. Негайно запровадити симетричні заходи щодо російських товарів, аналоги яких виробляються в Україні.
2. Встановити в односторонньому порядку економічно та політично обґрунтовані тарифи на транзит російських енергоносіїв територією України та на оренду українських газових сховищ.
3. Відмовитися від будь-яких інтеграційних кроків у наддержавні утворення на чолі з Росією. Чітко заявити, що розв"язана Кремлем торговельна війна не примусить Україну відмовитися від економічної інтеграції з ЕС».

Прес-служба ВО «Свобода»

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.