(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Скільки коштує відправити першокласника до школи?

  • 29 серпня 2013
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 553
  • Автор: admin
  • 0
На сьогодні освіта в Україні, як і медицина, безкоштовні тільки умовно. Хоча в загальноосвітніх школах за надання освіти батьки прямо і не сплачують, проте фонд «потреб школи та класу» їсть чи не більше коштів, ніж «контрактне» навчання. На цю тему є влучне саркастичне висловлювання: «Я не настільки багатий, щоб віддавати дитину в безкоштовну школу».
То до якого ж фінансового удару готуватися батькам цьогорічних першокласників?
Починається все, звичайно ж, із візиту до школи ще за довго до 1 вересня, щоб записати дитину в перший клас, тож уже тут в деяких школах і починаються удари керівництва школи по гаманцю батьків. Залежно від нахабності дирекції вас попросять викласти на ремонт класу, вікна, нові парти, шафи, мультимедійні дошки і таке інше в середньому від 500 до 1500 гривень. Підручників, якими нас «забезпечує» держава, майже завжди вистачає не на всіх. А якщо й забезпечать старими книжками, то кілька нових, особливих, доведеться купити в будь-якому випадку — а це ще приблизно 300 грн. І то лише початок...
Далі кожна родина, що себе поважає, повинна вдягнути свою дитину в класичну форму, яка також знадобиться і для інших офіційних подій. Як відомо, хороший костюм — радість не з дешевих. Костюм середньої якості за ціною виробника буде коштувати в кращому випадку близько тисячі гривень.
А який же школяр без ранця та канцелярії? Ціни на прийнятні ранці стартують від 350 гривень і стрімко зростають. На набір усіх необхідних канцелярських речей для першокласника ви витратите 250 або до 400 грн., якщо купуватимете вроздріб. І все це лише початок довжелезного шляху витрат на «безкоштовну» освіту.
Будьте готові до того, що з вас добровільно-примусово щомісяця будуть збирати по 50–150 грн. на потреби класу. Що ж, підрахуймо повний прайс-лист юного першокласника:
Обладнання класу + підручники + костюм + канцелярія = від 2500 до 4000 гривень у середньому! Звичайно, це лише приблизна середньостатистична сума. В окремих випадках залежно від престижності школи, потреб дитини та щедрості батьків на підсумковій вартості початку шкільних років вашої дитини можна як трохи зекономити, так і викласти суму значно круглішу за вказану нами.
У будь-якому випадку на власній дитині та її навчанні економити ні в якому разі не можна — хіба що на те є дуже вагомі обставини, які іґнорувати неможливо.
Ми ж вітаємо всіх юних хлопчиків та дівчаток з першим кроком до великого життя, а батькам бажаємо витримки та фінансових сил для будування світлого майбутнього ваших дітей!

Володимир КОСИНСЬКИЙ

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.