(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Як подолати стрес

  • 05 вересня 2013
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 636
  • Автор: admin
  • 0

Перед тим, як оголосити нещадну війну стресу, не зайвим буде розібратися, що, власне, являє собою цей самий стрес і розібратися з природою його виникнення.

Сучасна наука стверджує, що сприйняття стресу, як явища зовнішнього порядку, є помилковим. Неправильно думати, що стрес породжується стресовою ситуацією. Він виникає у нас всередині як реакція на зовнішні обставини, що сприймає наш мозок як стресові. Тобто можна зробити висновок, що стрес залежить від нас, від нашої реакції. Це пояснює, чому різні люди по-різному реагують на однакові речі: когось може зачепити грубе слово чи недоброзичливий погляд і він отримає стрес, а інший зберігає спокій навіть під час землетрусу чи масових заворушень. Виходячи з вищесказаного. можна зробити висновок, що кількість стресу, яку ми отримуємо, залежить від нас самих, а не від того, що відбулося з нами. Виходить, що хоч зовнішні обставини не завжди можна підлаштувати під свої уявлення комфорту і спокою, та завжди можна змінити своє сприйняття того, що відбувається, так, щоб воно не створювало всередині нас внутрішню напругу. За твердженнями психологів, це справді цілком реально.
Найефективніший засіб боротьби зі стресом — щастя. Досягти цього стану можна, якщо навчитися отримувати задоволення від дрібниць і кожен день робити якісь позитивні дії. Щоб не довелося позбавлятися стресу всілякими вбивчими засобами, як таблетки чи алкоголь, краще мінімізувати його прояви на протягом дня, починаючи прямо з ранку.
Для того щоб швидко розслабитися, потрібно навчитися правильно дихати. Глибоке дихання носом, коли повітря втягується аж у глиб живота, діє як своєрідна медитація, що знімає втому і налагоджує біоритми мозку. Та й взагалі, вчіться дивитися на деякі речі простіше. Повірте, якась маленька ваша помилка — це не кінець світу. А ще психологи радять вчитися посміхатися до самих себе. Якщо ви будете з посмішкою реагувати не тільки на щось кумедне навколо вас, а й навчитеся з гумором ставитися до власних дій, то з часом побачите навколо себе багато позитивних моментів і не братимете свої дрібні помилки чи прорахунки близько до серця і, відповідно, отримувати стрес.
А про що ви думаєте сьогодні чи просто зараз? Швидше за все, про завтрашній день чи найближче майбутнє... Сумно констатувати, але, за свідченням психологів, думаючи про завтрашній день, ви забуваєте про те, хто ви. Займаючись планами на майбутнє, ви, можливо, застрахуєте себе від неприємностей, але перестанете відчувати життя навколо себе, про яке, врешті-решт, так турбуєтеся.
Корисним засобом проти стресу також є вміння говорити просте слово: «НІ!», коли ви дійсно не хочете виконувати будь-чиє прохання. Догоджати оточуючим, виконуючи чужі прохання чи побажання — прямий шлях до стресу, бо таким чином ви відкладаєте власне життя на потім, і ця дія, в свою чергу, викликає всередині вас внутрішню напругу і невдоволення. Замість догоджання оточуючим, краще займіться спортом — так ви самостійно підвищите рівень ендорфіну (гормон щастя) в організмі. Крім того, ви щоразу будете отримувати моральне або навіть естетичне задоволення, дивлячись на своє спортивне підтягнуте тіло в дзеркало.
До речі, супутником стресу є ожиріння. Ті, хто переживає стрес, дуже часто намагаються його «заїсти», тому краще не вживайте їжу, коли ви пригнічені чи вам просто нудно. Їжа повинна приносити задоволення, а не вирішувати проблеми. Крім того, психологи радять менше скаржитися на життя. Принаймні, не висловлювати своє невдоволення вголос, бо постійне невдоволення тягне нас по життю в невідомому напрямку, а позитивний настрій призводить до бажаного результату.
І нарешті, про роботу… Найбільш «стресонебезпечними» вважаються відкриті офіси, тобто приміщення в яких одночасно знаходиться купа людей відгороджених один від одного лише невеликими перегородками. Тому, якщо хочете зберегти свої нерви, враховуйте цей фактор при влаштуванні на роботу.
Ну і на останок, не забувайте про відпочинок. Влаштовуйте собі свята, це дасть вам змогу не тільки відволіктися, а ще й почати цінувати свої будні, які колись здавалися сірими і нецікавими. Тож цінуйте себе, своє здоров’я і час, радійте життю і тоді стреси та негаразди обійдуть вас стороною.

Володимир Петренко

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.