(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Виконання заборони щодо перебування дітей у клубах та кафе після 22 години

  • 05 вересня 2013
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 684
  • Автор: admin
  • 0
8 червня 2013 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування у нічний час», прийнятий Верховною Радою України 16 травня 2013 року.

Законом було внесено зміни до Закону України «Про охорону дитинства», який доповнюється ст. 201-1. Дана стаття передбачає особливості перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування після 22 години.
Отже, як каже нам закон, діти віком до 16 років з двадцять другої до шостої години можуть перебувати у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері  розваг, або закладах громадського харчування лише в присутності принаймні одного з батьків чи іншого законного представника дитини, або особи, яка її супроводжує і несе за неї персональну відповідальність.
Власники закладів, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладів громадського харчування та уповноважені ними особи зобов’язані вживати заходів щодо недопущення у такі заклади з двадцять другої до шостої години дітей до 16 років без супроводження осіб, зазначених у частині першій цієї статті.
Власники закладів, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладів громадського харчування та уповноважені ними особи мають право у період з двадцять другої до шостої години вимагати у відвідувачів таких закладів документи, що підтверджують досягнення ними 16-річного віку.
Все це добре, але яка ж відповідальність за невиконання норм закону? Адже найголовніше — не написати закон, а виконувати його, особливо, коли це стосується дітей.
• Відповідно до ст.180-1 КУпАП, відповідальності за перебування дітей у розважальних закладах та закладах громадського харчування у період з двадцять другої до шостої години без супроводу принаймні одного з батьків чи іншого законного представника дитини або особи, яка її супроводжує і несе за неї персональну відповідальність, підлягають посадові особи підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, громадян — власників підприємств чи уповноважених ними осіб, громадян — суб’єктів підприємницької діяльності.
• Відповідальність за вчинення такого правопорушення — штраф у розмірі від 20 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 340 до 850 грн. У разі вчинення повторного правопорушення протягом року штраф складає від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 850 до 1700 грн.
• Розглядають такі адміністративні протоколи міські чи міськрайонні суди.
• Крім того, хочу зазначити, що у разі виявлення дитини в розважальному закладі у нічний час буде притягнуто до адміністративної відповідальності батьків за неналежне виконання батьківських обов’язків (ст. 184 КУпАП).
З прийняттям, а найголовніше — з виконанням такого Закону, сподіваюся, буде мінімізовано перебування дітей без батьків у місцях, в яких щодо дітей можуть бути вчинені протиправні дії.

Ольга ДИННИК,
адвокат, фахівець з цивільного,
сімейного, трудового права.
Тел. 066-167-68-75

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.