(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Про безпеку вашого смартфону

  • 05 вересня 2013
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 492
  • Автор: admin
  • 0
Сучасні технології весь час рухаються вперед, і на сьогодні смартфони за своїми можливостями вже зрівнялися з ноутбуками. Проте багато власників смартфонів усе ще сприймають їх лише як телефони з додатковими функціями. Наслідок такого сприйняття досить часто закінчується неприємними сюрпризами.
Першою поширеною помилкою є те, що власники не ставлять захисний пароль. Невже ви хочете, щоб хтось сторонній читав ваш блокнот, пошту, дивився фото чи дізнався якусь важливу інформацію про ваш бізнес? Смартфон має менші розміри, ніж ноутбук, тому його легко забути на столику в кафе чи їдальні, він просто може випасти з кишені, і вся ваша інформація опиниться в невідомо у кого. Ну а для кишенькових злодіїв «незапаролений» пристрій — просто знахідка.
Більшість з нас впевнена, що до нашого сартфону ніхто не зможе отримати доступ, тому, як правило, не «розлогінюється», коли виходить із соціальних мереж і фінансових сервісів, вважаючи зайвою і незручною процедуру щоразового введення пароля. Але якщо ви залишаєте ваші дані незахищеними, то ризикуєте зробити свою фінансову і приватну інформацію загальнодоступною у випадку крадіжки чи втрати смартфона.
Сервіси великих веб-магазинів рекомендують своїм користувачам користуватися спеціальними програмами для здійснення фінансових операцій, бо, заходячи в інтернет-магазин чи банк через мобільний браузер (програма для перегляду веб-сторінок), ви наражаєтесь на небезпеку перехоплення й обробки ваших даних. Головне, щоб ви були впевнені, що така програма справжня і в ній відсутні «доповнення і покращення» від хакерів.
На вашому смартфоні є папка чи файл з назвою «Паролі»? Якщо є, то ви самі можете уявити, на яку небезпеку наражаєтеся, якщо втратите пристрій. Ще однією небезпекою для вас є постійно ввімкнений Bluetooth. Смартфони дуже часто піддаються хакерській атаці саме через Bluetooth, особливо якщо ви в людному місці: супермаркеті, кафе чи аеропорту. Скачування софту (програмного забезпечення) з неперевірених джерел може містити небезпеку зараження комп’ютерними вірусами чи троянськими програмами, що крадуть ваші паролі і номери банківських карт. Крім того ваші друзі можуть отримувати неприємні сюрпризи на свою електронну пошту, бо програма-шпигун через вашу необачність робить розсилку з вашої поштової скриньки. Необхідно також регулярно (кожного дня) очищати історію в мобільному браузері, бо разом з нею зберігаються і введені паролі.
Добре також встановити програму для віддаленого форматування даних, хоча це не особливо допоможе, якщо ваш смартфон викрали з метою отримання даних. Однак якщо його вкрали для перепродажу, то у вас буде можливість приховати інформацію від нового користувача. Для цього запишіть IMEI вашого телефону. У випадку крадіжки, ви зможете подзвонити оператору і заблокувати апарат, продиктувавши IMEI. Тоді вашим смартфоном навряд чи зможе хтось скористатися.
І, звичайно ж, видаляйте всю інформацію перед тим, як продати чи подарувати смартфон. Після того, як усе видалили, обов’язково ще раз у цьому переконайтеся.

Володимир ПЕТРЕНКО

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.