(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Влада винайшла, як заощадити газ: економитимуть на обігріванні будинків

  • 10 жовтня 2013
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 439
  • Автор: admin
  • 0
Напередодні опалювального сезону в уряді знайшли спосіб, як змусити «Теплокомуненерго» (ТКЕ) заощаджувати газ.
У вівторок заступник міністра енергетики та вугільної промисловості Андрій Бондаренко заявив, що теплокомуненерго, які споживатимуть газ понад виділені ліміти, платитимуть за нього за тарифами для промисловості. Промисловий тариф вище тарифу для ТКЕ в 3,4 рази. Бондаренко нагадав, що уряд встановив ліміт для ТКЕ — 6,3 млрд. кубометрів газу. На його думку, цього достатньо навіть для найхолодніших зим, а обсяг 8 млрд. кубометрів, який виділявся ТКЕ у минулому опалювальному сезоні, є надлишковим, пише «Комерсант–Україна».
У теплокомуненерго вважають, що скоротити споживання палива буде непросто. «Сьогодні багато ТКЕ просто не можуть знизити споживання, оскільки не мають коштів для інвестування в енергозберігаючі проекти. Для того, щоб домогтися цього, необхідно підвищувати тарифи на теплову енергію для населення, чого не дозволяють урядові структури — ті ж Держінспекція з контролю за цінами та Антимонопольний комітет», — заявили в «Краматорськтеплоенерго». За даними Міністерства з питань ЖКГ, у разі проведення модернізації житлово-комунального сектору і впровадження сучасних технологій постачання теплової енергії та гарячої води, споживання газу може бути скорочене на 40 %. Обсяг втрат в теплових мережах, за даними міністерства, в окремих реґіонах сягає 75 %.
Втім, за інформацією джерела «Комерсант» в Міненерго, ТКЕ здатні економити газ навіть без значних інвестицій. «У Болгарії після вступу до Євросоюзу у тепловиків теж не було грошей на модернізацію активів. Але вони скоротили на 30 % споживання газу просто за рахунок розумнішого управління мережами і правильної диспетчеризації», — сказав співрозмовник «Комерсант».
Член комітету Верховної Ради з ПЕК Сергій Пашинський зазначає, що скоротити споживання до 6,3 млрд. кубометрів за сезон без модернізації всієї системи можна і за рахунок подачі більш холодної води, ніж потрібно за стандартом. «У такому разі в більшості реґіонів можна готуватися до того, що батареї і вода в кранах будуть лише ледь теплі», — вважає Пашинський.
Президент київського міжнародного енергетичного клубу «Q-club» Олександр Тодійчук, у свою чергу, стверджує, що навіть якщо держава піде на підвищення тарифів для ТКЕ, це може не принести їм більше грошей через зростання несплат. «Підвищення тарифів може спрацювати тільки разом з одночасним підвищенням пенсій і зарплат», — вважає експерт. Єдиним реальним результатом проведеної політики може стати банкрутство ТКЕ. «Можливо, це навіть піде на користь: якщо нинішні власники ТКЕ не можуть домогтися масштабної реформи ЖКГ, це зробить за них газове лобі», — вважає Тодійчук.

glavcom.ua

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.