(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Світ про поваленого Лєніна: натяк Януковичу на долю Чаушеску та аналогії з Берлінською стіною

  • 16 грудня 2013
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 464
  • Автор: admin
  • 0
Світові ЗМІ майже миттєво відреагували на повалення пам’ятника Владіміру Лєніну в центрі Києва — дехто вбачав у цьому символізм щодо Росії, дехто долі президента України Віктора Януковича.

Як пише The New York Times, протести в Києві перетворилися у повноцінне «громадське повстання» після того, як сотні тисяч демонстрантів вийшли на найбільший до тепер мітинг, вимагаючи, аби Янукович та його уряд пішли у відставку.
«У розпал заворушень ввечері неділі, розбурханий натовп повалив і розбив пам’ятник Лєніну, найвидатніший пам’ятник комуністичну лідеру в Києві. Це був символічний вчинок, що підкреслив гнів протестувальників до Росії за її роль у подіях, які стали першопричиною цих протестів — раптову відмову Януковича підписати розгорнуту політичну угоду та угоду про вільну торгівлю з Європейським Союзом» — пише видання.
Повалення протестувальниками статуї Лєніна в Києві підкреслює різко протилежні погляди на історію, які все ще «доливають пального» у вогонь антипатії між проєвропейськими українцями і режимом Владіміра Путіна в Москві, пише Роланд Оліфант у своїй статті для британської газети The Telegraph.
«Для натовпу статуя Лєніна напроти центрального ринку Києва була втіленням ненависного режиму, який вони звинувачують у політиці геноциду проти українського народу. Повалення Лєніна, ймовірно, вважатиметься в Москві як навмисне провокативна акція. Але Кремль мало що може з цим вдіяти. Протестувальники рішуче продемонстрували, що зараз вони контролюють вулиці Києва. Спроможність уряду навести лад у найближчі дні може бути вирішальним для результату того, що все більше і більше виглядає як революція», — пише видання.
«Демонстранти представляють різні верстви в межах України і не мають згуртованого керівництва, яке б могло їх вести. Вони стикаються із крутими опором у своїй спробі змусити президента Віктора Януковича протистояти сильному тиску, який чинить Росія, щоб утримати Україну у своїй орбіті», — пише The Washington Post. Проте, додає видання, незважаючи на погрози серйозних кримінальних звинувачень, колони демонстрантів розширили свою владу у центрі столиці, створивши табори-сателіти за межами головної площі Києва та поваливши статую засновника радянської держави Владіміра Лєніна.
У неділю сотні тисяч українців протестували проти уряду президента Януковича, вимагали його відставки та повалили символ російського впливу на Україну — пам’ятник Лєніну, пише Der Spiegel.
«Противники влади знесли пам’ятник російському революційному лідеру Владіміру Іллічу Лєніну висотою 3,5 м у Києві. Радянський революційний лідер для них є символом російського впливу на Україну. Під крики «Комуняку на гілляку!» протестувальники тягли за мотузки, поки постать засновника Радянського Союзу не впала в уповільненому русі з п’єдесталу. Як і в руйнуванні Берлінської стіни восени 1989 року демонстранти потім розбивали статую молотками і сокирами», — пише видання.
«Лєніна повалено, але Янукович в Україні й далі нерухомий», — пише The Financial Times. Після того, як в неділю остання статуя Лєніна в Києві розбилася об землю, намагання протестувальників повалити президента України Віктора Януковича, здавалося, відновилися з новою силою.
«Янукович, ти наступний!», — написано на плакаті, що застряг на порожньому постаменті статуї. «Деякі демонстранти стали називати президента «Януческу», натякаючи, що йому загрожує доля румунського диктатора Ніколає Чаушеску, поваленого у 1989 році», — пише The Financial Times.
«Третя успішна неділя величезних протестів поспіль зібрала найбільше людей за весь час, але протестувальники здавалися настільки ж далекими від повалення президента або навіть від того, щоб змусити його скасувати своє рішення про замороження запланованої угоди про інтеґрацію з ЄС, — кроку, що спричинив протести, які тривають вже протягом 18 днів», — зауважує видання.
«Сотні тисяч українців у Києві протестують проти уряду і президента Віктора Януковича. Організатори говорять про близько мільйон демонстрантів, які вимагають повернення до процесу зближення з Європейським Союзом. Протестувальники відкидаючи зближення з Росією знесли пам’ятник Лєніну в центрі міста», — пише сайт Чеського телебачення СT24. «Статуя на Бессарабській площі мала символічне значення, оскільки підкреслювала спільну історію з Росією. Українські націоналісти неодноразово критикували існування статуї Лєніна. Ще у 2009 році її було пошкоджено невідомими», — пише видання.
«У Києві було повалено пам’ятник Лєніну», — пише сайт Польського радіо. «Статую було повалено двома групами молодих людей із закритими обличчями. Коли Лєнін впав на землю, натовп кинувся до нього. Пам’ятник почали розбивати молотами», — пише видання.
«Народне обурення призвело до інциденту: статую російського революційного лідера Владіміра Лєніна висотою 3,5 м. було повалено в неділю з п’єдесталу у столиці України Києві», — пише австрійська газета Die Presse.
Після того, як пам’ятник упав, «дехто розбирав його на сувеніри, інші обіймали один одного і святкували падіння ненависного символа російського гніту і його панування в Україні», — пише видання. 
 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.