ХРОНІКА ПРОТЕСТІВ ТА СТРАХУ
- 30 січня 2014
- Відгуків: 0
- Переглядів: 541
Останні дні виявилися напрочуд насиченими на події у нашій країні. Не залишилось осторонь і місто Бориспіль.
Наступного дня після загибелі у Києві молодих патріотів (серед яких були не лише українці) схвильовані бориспільці зібралися на площі перед міською радою, щоб віддати шану їх світлій пам’яті та висловити своє обурення діями влади. На сходи міськради лягли живі квіти, поруч з якими горіли запалені бориспільцями свічки. Почався мітинг, на якому виступали представники опозиційних партій та просто небайдужі люди, що засуджували насильство та вбивство мирних людей, що вийшли на вулицю заради захисту наших спільних громадянських прав. Промовці вимагали покарання винних, відставки В. Януковича та уряду Азарова, усунення від влади Партії реґіонів.До громади вийшов міський голова із заступниками, щоб висловити і своє занепокоєння станом справ у державі. Спочатку промова очільника міста була сприйнята досить прихильно, але потім люди стали ставити запитання щодо перебування міського голови у лавах Партії реґіонів. Бориспільці вимагали від А. Федорчука вийти з тієї партії, яку вони вважають винною у кровопролитті. Цю вимогу міський голова обіцяв обдумати, щоб прийняти, як завжди, чергове зважене рішення. Але прямої та відвертої відповіді люди так і не почули.
Наступного дня відбулася позачергова сесія міської ради, викликана не станом справ у країні, а банальним прийняттям міського бюджету. Складно сказати, чим бюджет Борисполя виявився таким важливим для влади, що на цю сесію приїхав особисто голова обласної ради О. Качний, котрий раніше таких візитів не робив. Чи то заради такого гостя, чи з перестороги «аби чого не вийшло» вчорашні квіти та свічки з порогу міської ради тишком прибрали, а залу міської ради частково заповнили «підкріпленням» з числа працівників освіти та інших бюджетників.
Однак запланованого загального «одобрямсу» не вийшло. Після оголошення заяви про неможливість підтримки бюджету сесійне засідання полишили депутати фракції ВО «Батьківщина», до яких приєдналися колеги з ВО «Свобода». На особисту думку депутатів-«свободівців», у бюджет закладено витрати на роботи та послуги за завищеними цінами, що потім реалізуються у корупційних схемах «відкатів» для деяких чиновників. Таким чином за проект бюджету дружно голосували лише представники «реґіональної» більшості.
Того ж вечора бориспільці знову зібралися на центральній площі. Після короткого мітингу люди з прапорами стали ходити пішохідним переходом через вулицю Київський шлях, щоб привернути увагу перехожих та водіїв машин. Варто зазначити, що це викликало розуміння та підтримку інших жителів міста. Потім учасники акції, скандуючи революційні гасла на підтримку Майдану, утворили живий ланцюг вздовж проїжджої частини. Водії сигналами висловлювали своє позитивне ставлення до активістів.
У суботу, 25 січня, представники «УДАРу», «Свободи» та «Батьківщини» разом з небайдужими громадянами, незважаючи на холодну погоду, провели ходу «Бориспіль, вставай!» від центральної площі до торгівельного центру «Aeromall», у якій взяли участь кілька сотень людей. Мабуть, такого Бориспіль не бачив з часів проголошення Незалежності України.
Проходячи повз потворну будівлю сумнозвісного БГЦ у міському парку, учасники ходи провели короткий імпровізований мітинг, котрий супроводжувався скандуванням «Ганьба Федорчуку!». Охорона цього схожого на ангар приміщення швиденько поховалась у свої будки-сторожки, хоча хода мала абсолютно мирний характер.
Під час ходи демонстранти завітали до відділу міліції, де людей зустрів начальник міського відділу Р. Козьяков. Він запевнив громаду, що міліція виконує свої обов’язки і не буде чинити жодних насильницьких дій проти активістів.
Обіцянку не виконувати злочинних наказів дав також і представник найближчої військової частини, куди на зворотньому шляху завітали учасники ходи.
Варто зазначити, що піднесення та позитивна енергетика цього заходу також знайшли відгук у бориспільців, котрі вітали ходу сигналами машин, помахами рук та усмішками. Багато перехожих приєднувалися до нас, бо все більше і більше людей усвідомлювали, що терпіти далі сваволю влади вже неможливо.
Понеділок, 27 січня, став продовженням протестів. Громадяни міста і району пікетували приміщення райдержадміністрації. Обурення діями влади настільки переповнювали людей, що, здавалося, вони були готові на радикальніші дії. Організаторам довелося докладати зусиль, щоб утримати акцію у мирному руслі. Представники опозиційних партій зачитали звернення до голови РДА, яке було схвалене присутніми. Серед вимог значилася відставка Януковича та Азарова, відміна диктаторських законів, прийнятих 16 січня «реґіоналами» та комуністами, звільнення всіх політичних в’язнів, повернення до Конституції 2004 року, розпуск каральних загонів спецпризначення та притягнення до відповідальності силовиків, винних у загибелі та побитті людей. Звернення було передане голові Бориспільської РДА А. Гріненку, після чого більшість людей рушили до міської ради.
У залі міськради відбулася зустріч громади з народним депутатом від ВО «Свобода», відомим мовознавцем Іриною Фаріон. Напрочуд харизматична, високоінтелектуальна та енергійна пані Ірина полонила присутніх своїм виступом, що тривав понад годину. З цієї зустрічі бориспільці поверталися сповнені оптимізму та наснаги до подальшої боротьби.
Натомість міська влада, дивлячись на все це, боязливо відмінила попередньо заплановану на наступний день сесію міської ради. Може, «реґіональна» більшість просто злякалася, що люди прийдуть на сесію й оголосять їм свої вимоги? Але це лише відтягування часу…
Наше українське суспільство вже змінилося. Українці, особливо молодь, хочуть жити у вільній країні, хочуть бути вільними людьми і не стануть далі терпіти сваволю. Ніхто не зможе зупинити цей поступ ні кийками «беркутні», ні зграями наймитів-«тітушок». Сьогодні у вогні барикад та протестів виплавляється нова українська нація і твориться нова Україна.
Ігор Петренко,
редактор газети, депутат міської ради від ВО «Свобода»