(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

До Дня Гідності та Свободи

  • 20 листопад 2014
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 266
  • Автор: admin
  • 0
13 листопада ц. р. Президент П. Порошенко підписав два укази про щорічне відзначення на державному рівні значущих подій. Згідно з першим із них 21 листопада святкуватимемо День Гідності та Свободи, а відповідно до другого указу 22 січня відзначатимемо День Соборності України. Обидві дати повязані з конкретними подіями нашої історії.

Доречно внести деяку ясність у це питання. Знаємо, що День Соборності України відзначається на державному рівні, починаючи з 1999 року. Свято було засноване указом Президента Л. Кучми з нагоди 80-ї річниці проголошення Акта обєднання УНР та ЗУНР. Указ про відзначення Дня Свободи ще 2005 року видав Президент В. Ющенко. Він був приурочений до першої річниці початку Помаранчевої революції (першого Майдану). Після приходу на президентську посаду Януковича це свято владою ігнорувалося. У грудні 2011 року згідно з його указом воно було перенесене на 22 січня. Тому 3 роки поспіль саме цього дня відзначався День Соборності і Свободи. Хоча насправді святкувався тільки День Соборності. Про День Свободи ніхто навіть не згадував. Бо справді — про яку свободу могла було говорити при однопартійному режимі регіоналів?!
Видавши важливі укази П. Порошенко зазначив: «Україна — це територія гідності та свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції — наш Майдан 2004 року, який був святом Свободи, і Революція 2013, Революція Гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи». Правильні слова. Отже справедливість нарешті перемогла.
Саме рік тому, 21 листопада обурені відмовою Януковича зробити крок до Європейського Союзу декілька сотень українців вийшли на Майдан Незалежності. До перших мітингувальників стали долучатися інші незадоволені діями влади люди, переважно молодь. Ми хотіли мирно засвідчити свій протест проти брехні, маніпуляцій і корупції. Проти потоптання нашої людської і національної гідності. Проти залежності тодішньої влади від диктату Москви. Але були брутально розігнані міліцією.
Зародившись у центрі Києва, революційна хвиля прокотилася Україною. Вона підняла все суспільство, покликала до дії найактивніших, найсвідоміших людей. За словами екс-президента Грузії М. Саакашвілі, український Майдан поховав надії Росії стати імперією. Він став ключовим етапом не лише новітньої історії України, але й історії цілого континенту. Ми, українці, зробили те, на що не спромігся у 21 столітті жоден інший народ. Наші дії мали, захисний, оборонний характер. Ми піднялися, бо влада нас цинічно зневажала і підло грабувала. Вона не вірила в духовну силу українців. Але Майдан розвіяв створений ворогами міф про те, що наш народ буцімто непроможний самоорганізуватися проти зла, повстати на боротьбу з ним і перемогти. Революційні події продемонстрували цивілізованість, невмирущий революційний дух українського народу. Ми довели, що є гідними спадкоємцями слави козаків, гайдамаків і повстанців. Західні інтелектуали у Зверненні до своїх урядів писали, що Євромайдан-2014 є найкращою Європою 2014 року. Його перемога відкриває шанси не лише для України, але й для всього континенту.
Цього року День Гідності та Свободи відзначаємо в умовах війни, розвязаної проти нас московським агресором. Свобода України і багатьох інших країн нині вирішується на Донбасі, в Криму і в Києві. Від розвитку подій в Україні залежить подальша доля Європи і світу Бо героїчний український народ своєю боротьбою рятує Європу від нового московського ярма.
Московський інтелектуал, противник кремлівської кліки М. Шендерович стверджує, що феномен українського Майдану полягає в тому, що громадяни спроможні змінити долю своєї країни й наполягти на своєму виборі. І те, що це відбувається не у Франції, а в Києві, який Кремль (за імперською традицією) вважав підконтрольним, було для Путіна джерелом страху й ненависті. Тому й розпочав проти нас війну. Але цим він тільки прискорив події, що призведуть до загибелі Московії.
Жоден інший народ у світі, крім українського, не має встановленого державою Дня Свободи і Гідності. Це означає, що для нас ці високі слова — не абстрактні поняття, а справді національні цінності вищого порядку. І їх ми прагнемо втілити в нашому суспільстві.
Вважаю, що Президент П. Порошенко, запровадивши своїми указом дуже важливе свято, повинен як гарант дотримання конституційних прав і свобод українського народу, щоденно дбати про те, щоб громадяни мали необмежені можливості завжди цими правами і свободами повною мірою користуватися. Щоб жодна людина ніколи не зазнавала свавілля чи неправомірного ставлення до себе з боку влади та її посадових осіб. Якщо наші громадяни будуть у своїй країні надійно захищені від будь-якої несправедливості, тоді Україна справді стане територією свободи і гідності.

Анатолій Ковальчук

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.