Чи є життя після революцій, або Як вижити під час фінансової кризи?
- 17 квітня 2014
- Відгуків: 0
- Переглядів: 262
Курси валют продовжують шокувати, ціни ростуть як на дріжджах, а кредити все більше дорожчають. Одвічне «хто винен» уже навіть не цікавить. Набагато життєвішим постає запитання: що робити, як пережити фінансову кризу та не з’їхати з глузду?
Саме слово «криза» має дуже цікаве походження. З давньогрецької воно перекладається як суд, розсуд, рішення. І справді, з одного боку, саме криза показує, хто плідно працював, а хто добре відпочивав. Проте в інших мовах криза інколи зазначається як «очищення, відмова від старого». У китайській мові слово «криза» взагалі складається з двох ієрогліфів, один з яких означає загрозу, а інший перекладається як «можливість».
Справді, зуміти побачити в кризовій ситуації не лише обмеження, а й нові горизонти та перспективи для розвитку — чи не найкращий вихід з неї. А можливості не тільки подолати кризу, а й зменшити стрес та зростати духовно, позаздрили б навіть китайські буддисти. Тож до вашої уваги кілька корисних порад, як пережити кризу з найменшими витратами та до того ж стати мудрішим.
Купуйте користь, а не статус. Націлившись придбати якусь річ, звертайте більше уваги на її функціональність та практичність, аніж на престижність та модерновість. Годі намагатися вразити інших своїми статками. Криза — не найсприятливіший час для демонстрації своєї показної заможності. По одягу лише зустрічають, а от чи проводжатимуть — залежить уже від внутрішнього світу.
Позбувайтеся залежностей. Скоротіть або відмовтеся взагалі від речей та дій, які зумовлюють вашу залежність. Кава з автоматів, цигарки, газовані напої, алкоголь, інтернет, телебачення… Чим більша кількість таких дрібних, але регулярних витрат, тим менші ваші шанси мати пухкий гаманець під час фінансових хвилювань. Бути рабом банківського кредиту чи власних шкідливих звичок — невелика різниця.
Повірте у натуральну красу. Спростіть догляд за собою. Зручна зачіска, що не потребуватиме щомісячних візитів до салону краси, та манікюр власними силами заощадять не тільки гроші, а й дорогоцінний час. До того ж, попри гасла рекламних роликів, людина все ж таки може існувати без гелів-пілінгів та мерехтливих кремів для шкіри. Тому іноді брак коштів є прекрасним приводом звернутися до своєї природної краси, тим більше, що справді красивими нас робить тільки посмішка.
Цінуйте те, що маєте. Як не дивно, криза — ідеальна пора для втілення в життя цієї банальної поради. Так-так, прийшов час не лише колекціонувати кулінарні книги на полицях, а й готувати за їх рецептами. Домашні обіди на роботі та «ресторанні» вечері вдома — запорука не лише економії, а й здоров’я. Також час зазирнути глибше до шафи і віднайти там те «нове, що є добре забутим старим». Адже в гонитві за новими речами колись улюблений одяг забувається, не встигнувши навіть набриднути.
Налагоджуйте стосунки. Замість щотижневих походів по магазинах відвідайте батьків, поспілкуйтеся зі своїми дітьми, запросіть у гості старих друзів. Відносна фінансова стабільність змушує людей концентруватися більше на заробітку грошей, їх витраті та накопиченню, що лише відвертає людей один від одного та породжує зайву конкуренцію, заздрість, жадібність. А от у складній ситуації мимоволі починаєш пройматися духом єдності та відчуттям спільної справи. Адже тільки спільними зусиллями можливо подолати будь-яку кризу та пережити будь-які негаразди.
Вчіться цінувати природу. Іноді варто згадувати, що найпрекрасніші і найголовніші в світі речі доступні нам абсолютно безоплатно. Повітря, яким дихаємо, сонце, яким зігріваємося, дерева, в тіні яких відпочиваємо, та квіти, красою яких дивуємося... Насолода природою не потребує грошей. Її краса та загадки завжди навколо нас — достатньо лише звернути свою увагу.
Шукайте в усьому позитив. Згідно з останніми дослідженнями британських психологів, обмеження, будь-які, спонукають до творчості. Попри поширену думку, що для розвитку креативності необхідна, навпаки, повна свобода, вчені запевняють: соціальні, моральні або фінансові обмеження тільки стимулюють творче мислення та вигадливість. Мабуть, не випадково більшість винахідників усіх часів і народів була не з числа заможних людей.
Підсумовуючи, хочеться нагадати, що багатий не той, хто чимало заробляє, а той, чиї задоволення потребують менше коштів. І не забувайте мудрі слова Соломона: все минає, і це мине.Лада СКРИНЬСЬКА