(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Стрес може бути заразним

  • 28 липня 2014
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 306
  • Автор: admin
  • 0
  Багато людей з власного досвіду знають, що поганий настрій чи дратівливість можна «підхопити» від іншої людини подібно до інфекційної хвороби. Це ж саме стосується і стресу, що може передаватися від людини до людини через інтонацію, міміку, жести та навіть запах. Щоб довести це вченими з Сент-Луїса (США) було проведено дослідження в ході якого потрібно було дослідити вплив так званого «вторинного» стресу на оточуючих. Для експерименту психологи відібрали групу волонтерів і попросили деяких з них виступити перед народом з промовою або провести в умі математичні дії, тоді як інші за ними спостерігали. Паралельно вчені виміряли рівень гормону стресу кортизолу в крові волонтерів і пов’язаного зі стресом ензиму в слині як у нервуючих виступаючих, так і у глядачів. Аналіз показав, що стрес глядачів був пропорційний стресу виступаючого, з яким вони опинилися в парі, при цьому співвідношення статей учасників на результатах ніяк не позначилося. Професор Тоні Бюкенен заявив, що результати даного дослідження демонструють «заразність» стресу і доводять, що його можна «підхопити» від оточуючих, проте стрес передається на як застуда, а саме через тембр голосу, міміку, жести та запахи.
   Стрес є дуже розповсюдженою проблемою в сучасному світі. Британські вчені повели інший ряд досліджень і виявили, що на різноманітні стреси людина витрачає до двох годин щоденно. Вцілому за життя  на стреси витрачається близько п’яти років.
     Про те, що негативні емоції і стреси можуть бути заразними свідчать також дослідження експертів з Університету Брауна (США). Вчені цього університету досліджували вплив стресів на сімейне життя і випадково дійшли парадоксального висновку: розлучення може бути заразним всередині групи друзів. Як з’ясувалося, емоції, які спонукають людей до розлучення, можуть передаватися, як віруси. Причому ризику зараження піддаються не тільки друзі та члени сім’ї розлучених, але йдрузі їхніх друзів. За словами дослідників, розлучення безпосередніх приятелів людини збільшує його шанси розлучитися з «половинкою» на 75%. Якщо розлучилися друзі його друзів, то сама людина піддається 33%-му ризику наслідувати їх приклад. Ті, у кого розлучилися брат або сестра, розлучаються на 22% частіше інших. Цікаво, що ті, хто має дітей, набагато менше за інших схильні до ризику зараження розлученням від інших пар.
   То що ж робити щоб не стати жертвою «стресової» хвороби? Та просто уникати спілкування з «проблемними» людьми! Власне психічне здоров’я важливіше за співчуття черговому випадковому співбесіднику зі стресом на автобусній зупинці чи у громадському транспорті. Тож якщо вас провокують на діалог чи намагаються «поділитися» своїми проблемами, просто тихенько відійдіть у бік і уникніть спілкування. Ну, а якщо вам все ж таки «пощастило» підхопити стрес від оточуючих, то позбудьтесь його якомога швидше зосередивши увагу на позитиві і приємних сторонах життя.

Володимир Петренко

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.