(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Міністр АПК Ігор Швайка разом із лідером ВО «Свобода» Олегом Тягнибоком взяли участь у Всеукраїнській нараді «Енергополе — майбутнє України»

  • 12 вересня 2014
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 293
  • Автор: admin
  • 0
Росія завжди намагалася поставити український народ у залежність, у тому числі й енергетичну. Наша держава в умовах фактичної війни з Росією, нарешті, має змогу вийти з-під кремлівського гніту», — заявив лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок під час відкриття Всеукраїнської наради «Енергополе — майбутнє України», яка відбулася 9 вересня 2014 року на Київщині в селі Панфили Яготинського району. Разом із міністром аграрної політики та продовольства України Ігорем Швайкою лідер «Свободи» обговорював із фахівцями галузі шляхи здобуття енергетичної незалежности держави шляхом використання наявного аграрного потенціялу України.
Міністр АПК «свободівець» Ігор Швайка підтверджує: на Київщині вже вирощують так звані енергетичні рослині — вербу та міскантус. Спонукає до цього і европейський досвід: у багатьох країнах Європи є цілі плантації енерговерби, у Британії тріска верби — основне паливо для ТЕЦ. «Ця культура дає сировину для спалювання вдвічі дешевшу за імпортний газ, плюс виробництво з неї теплової енергії вдвічі дешевше. Якщо ми віддаємо 6 тисяч 600 грн. за тисячу кубів через кордон Російській Федерації, то тут за аналогічний обсяг сплачуємо 3200–3800, але своєму внутрішньому виробникові».
Учасники всеукраїнського наради наголошували: крок за кроком Україна здолає основні виклики у царині енергетики: диверсифікує джерела, впровадить ощадні технології, збільшить видобуток нафти і газу. А біопаливо, яке може продукувати аграрний сектор — надійний енергетичний тил держави.
«Одним із головних напрямків нашої з вами діяльности нині є ефективне використання сільськогосподарських земель. Це та передумова, яка стоїть на шляху до енергетичної незалежности України. Я знаю, що українська аграрна галузь готова за 5 років заміщувати 10 млрд. кубометрів газу: це третина від нинішніх потреб. А якщо наявні наукові розробки впровадити в промислове виробництво, то цей показник може бути і 40 мільярдів кубів газу. Тобто фактично українське село може повністю енергетично унезалежнити українську економіку», — зазначив Олег Тягнибок, спілкуючись із аграріями. За його словами, нині Україна працює над трьома головними напрямками: диверсифікацією джерел газу, збільшенням обсягів видобування та енергоощадними технологіями, що дозволяють економити наявні ресурси.
Олег Тягнибок подякував аграріям за ту роботу, яку вони виконують, наголосивши, що українські військові у важкій боротьбі здобувають незалежність країни в зоні АТО, тоді як аграрії працюють над незалежністю енергетичною.

Прес-служба ВО «Свобода»

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.