І Міжнародний фестиваль ронделя* у Борисполі
- 22 травня 2015
- Відгуків: 0
- Переглядів: 332
14–16 травня у Борисполі проходив І Міжнародний фестиваль ронделя. Культурно-мистецький захід відбувся за підтримки Національної спілки письменників України та Бориспільської міської ради. Ініціатором вшанування однієї віршованої форми — ронделя — став місцевий поет, лауреат премій ім. О. Бойченка і А. Малишка Микола Боровко. А присвятили фестиваль 1000-літтю першої історичної згадки про Бориспіль.
Міський голова Анатолій Федорчук вітав почесних гостей у нашому місті — відомих поетів, зокрема голову Спілки письменників України Михайла Сидоржевського, колишнього голову Верховної Ради Олександра Мороза, заслуженого артиста України Віктора Женченка, поета і перекладача Петра Засенка, митців зі Словаччини, Польщі та різних куточків нашої держави.
До фестивалю була видана «Антологія українського ронделя», упорядником і автором передмови до якої є Микола Боровко. Поряд з творами класиків — Павла Тичини, Майка Йогансона, Івана Світличного. До книги ввійшли ронделі наших земляків — Миколи Боровка (Бориспіль), Володимира Литвина (Головурів), Лариси Цілик (Велика Олександрівка), Світлани Дідух-Романенко (Бориспіль), Марії Фоміної (Сошників), Ніни Ігнатенко (Головурів), Любові Костянець (Велика Олександрівка).
На вечорі поезії, який проходив у рамках фестивалю у розважально-мистецькому комплексі «Бархат», звучало слово майстрів пера українською, польською та іспанською мовами. А колективи художньої творчості вітали присутніх танцями, піснями і декламуванням ронделів з нової книги.
Для учасників літературно-мистецького свята була організована екскурсія історичними місцями Борисполя. Приємно, що поети побували в усіх міських школах і ознайомили старшокласників з маловідомою формою поезії — ронделем.
* Рондель (фран. rondelle) — щось кругле, від лат. rotundus — круглий — давньофранцузька віршова форма, яка набула поширення в новочасних європейських літературах; вірш з тринадцяти рядків, де обов’язкові римовані повтори з двох наскрізних рим. Він складається із трьох строф (перша і друга — чотиривірші, третя — п’ятивірш). Українські поети зверталися до ронделя досить епізодично (П. Тичина), але деякі автори видавали збірки, в основі яких була ця складна віршова форма. Микола Боровко опублікував збірку «Ронделі» (К., 1994 р.)
Лариса ГРОМАДСЬКА