(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

У Борисполі відзначили День Героїв

  • 28 травня 2015
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 254
  • Автор: admin
  • 0
День Героїв — щорічне недержавне свято в Україні, встановлене на честь борців за волю України. Воно бере свій початок з 1941 року, коли Другий великий збір Організації українських націоналістів постановив щороку, 23 травня, відзначати День Героїв. Проведення таких заходів було приурочене сумній даті — 23 травня 1938 року, коли в Роттердамі було вбито провідника ОУН Євгена Коновальця. Було також обумовлено, що саме у травні пішли з життя «кращі сини України XX століття»: Микола Міхновський, Симон Петлюра та Євген Коновалець.
До здобуття Україної незалежності цю дату вшановували підпільно, з проголошенням незалежності у 1992 році вона стала набувати розголосу. Ще донедавна День Героїв широко святкувався передовсім у Галичині, де до нього приурочувалися офіційні урочистості, але останніми роками відбулося значне поширення його відзначення в центральні та східні реґіони України. Націонал-патріотичні організації домагаються встановлення Дня Героїв офіційним державним святом.
24 травня відзначили День Героїв і в Борисполі. Акцію, яка пройшла біля пам’ятника Небесній сотні, організували і провели Бориспільська міська та районна організації ВО «Свобода». На імпровізованому мітингу виступили голова Бориспільської міської партійної організації ВО «Свобода», депутат міськради Ігор Петренко, секретар вказаної парторганізації, депутат МР Вадим Шапошніков, голова Бориспільської районної організації ВО «Свобода» Давид Ціклаурі та його заступник Валерій Гордієнко. На заході були згадані герої, що боролися і нині воюють за незалежність України, лунав гімн ОУН, українські патріотичні пісні. Акція завершилася спільним виконанням Державного гімну України.
 
В. ОШУМОК.
Фото Ю. Слюсара
 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.