(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Вадим ШАПОШНІКОВ: «На цих виборах за нас голосувала українська нація»

  • 29 жовтня 2015
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 335
  • Автор: admin
  • 0
25 жовтня відбулися чергові вбори до місцевих рад. Яким був їхній перебіг і які плоди можуть принести їхні результати міській територіальній громаді у недалекому майбутньому — про це розмірковує секретар Бориспільської міської партійної організації Всеукраїнського об’єднання «Свобода», представник вказаної партії у Бориспільській міській виборчій комісії, кандидат у депутати МР Вадим Шапошніков.
 
— Отже, пане Вадиме, перше запитання: як пройшли ці вибори з точки зору українських націоналістів?
— Хочу відразу ж зазначити, що Ви поставили таке запитання цілком правильно, оскільки відповіді на нього та й на інші запитання, які Ви поставите, будуть не лише особисто моїми, а й моїх побратимів-«свободівців», з якими я встиг поспілкуватися й обмінятися враженнями.
Скажемо відверто: нас ці вибори здивували і навіть шокували своїми результатами. Насамперед — низькою явкою виборців на виборчі дільниці. Як мені стало відомо пізніше, формування місцевих органів влади шляхом волевиявлення проіґнорували і дехто з моїх сусідів, і навіть окремі родичі. Але найжахливіше те, що на ці вибори не прийшла молодь. Натомість прийшло задобрене подачками від влади старше покоління і проголосувало за «совок».
У результаті перемогла команда міського голови… До цього був залучений потужний адмінресурс з грішми з міського бюджету. Тож переважна більшість виборців, яка прийшла на вибори, була заанґажована передвиборними освітленням та асфальтуванням вулиць, ремонтом сходів у багатоповерхівках, обіцянками утеплення будинків…
Вибори пройшли з порушеннями. Найпоширенішим із них була спроба винесення бюлетеня за межі виборчої дільниці з подальшим фотографуванням наступних бюлетенів. Це давно відома схема фальсифікації волевиявлення під назвою «карусель», завдяки якій зацікавлені особи повністю могли контролювати хід голосування за певного кандидата на окремій дільниці. Біля однієї з дільниць навіть стояв легковий автомобіль, до якого раз-у-раз підходили різні люди. Спостерігачі це виявили, але затримати тих, хто там перебував, не вдалося. Машина зникла у невідомому напрямку. Окрім того, на одній із дільниць хтось із доморощених олігархів-кандидатів організував підвезення виборців на автобусах. Коли прибуття на місце голосування одного із таких автобусів спостерігачі стали фіксувати на фото- і відеоапаратуру, пасажири з нього втекли, так і не прийшовши на дільницю.
Варто згадати, як від окремих кандидатів у мери і в міськраду був організований відвертий підкуп голосів. І судячи з результатів, виборці продавали свої голоси охоче. Вартість одного голосу в середньому становила 200-300 гривень.
— Яку оцінку Ви можете дати таким виборам?
— Такі вибори показали, що у Борисполі найближчим часом ніяких змін на краще, як і, зрештою, по всій країні, не відбудеться. Переважній більшості людей, виходить, подобається, як їх обшахраює ця вже «екс-реґіональна» влада. Особливо мене шокував значний відсоток голосів, відданих за блок нині чинного президента. Виявляється, виборцям сподобалося підвищення тарифів на енергоресурси й енергопостачання та довготривала кривава війна на сході, кінця якій не видно і досі. Чию країну і для кого збираються її зберегти — горе-шанувальникам БПП, вочевидь, відомо краще за нас.
Що ж до підтримки більшості населення «екс-реґіональної» влади, то усвідомлення цього факту взагалі сплітає мізки у ступор. За що полягла Небесна Сотня на Майдані? Виходить, за тих, хто причетний до організації антимайданів і хто своєю бездіяльністю схвалював побиття та загибель молодих патріотів?
Думаю, що з огляду на ці вибори, Україну можна назвати країною чудес, де обирають тих, хто нагинає раком. І чим нижче нагнуть, тим краще і довше таких обирають.
— А що можете сказати за виборців, які голосували за «Свободу»?
— Якщо зважити на те, яку ідеологію сповідує наша націоналістична партія, то можна з упевненістю стверджувати, що за нас на цих виборах голосувала українська нація, яка хоч і поволі, але відроджується у нашому місті. Це вже не той протестний електорат, який з різних причин підтримав «Свободу» у 2012 році під час царювання зека-президента, надавши тоді можливість здобути їй понад 10 % голосів на парламентських виборах. Це був винятково наш виборець, який не повівся ні на які обіцянки промерівськитх кандидатів, не спокусився ні на які підкупи і гроші чи голий радикалізм нещодавно створених політпроектів, хоча цього разу протестна політпроектна палітра була значно ширшою. Завдяки нашому виборцю «Свобода» була підтримана навіть у тих округах, де ми не змогли висунути своїх кандидатів. На жаль, українська нація у Борисполі ще не така чисельна, як нам би хотілося. Тож доземний уклін усім моїм землякам-Українцям, хто нас підтримав! Хочу звернутися до них з такими словами: брати і сестри, ви у нашому місті були і є чи не єдині, хто голосував за себе і світле майбутнє своїх дітей, онуків, правнуків. Ви виконали перед ними свій обов’язок сповна!
— Ви якось відокремлено висловилися про тих людей, які вас підтримали. Поясніть, що таке нація, на Вашу думку, і чим вона відрізняється від інших громадян нашого міста, країни?
— Нація — це найвищий щабель самоорганізації етносу, який пройшов такі етапи розвитку, як рід, плем’я, народ, дійшовши до нації. Нація як найвищий стан розвитку етносу уособлює його високу національну свідомість, самодисципліну, об’єднання навколо національної державницької ідеї, усвідомлення своєї ролі в світі та згуртованість у виконанні поставлених перед собою завдань. Нині через свою нечисельність та відсутність фінансування представникам української нації важко потрапити у владу, в яку через наявність грошових ресурсів нині здебільшого потрапляє позанаціональний, декласований елемент або ж представники іншої національності, широко відомої в світі, які й розробляють та впроваджують закони про вибори під себе. Тому мимоволі доходиш висновку, що в Україні українська влада, в етнічному розумінні цього терміну, взагалі не може встановитися демократичним шляхом, допоки під вибори створюватимуться відволікаючі політпроекти і купуватимуться у різний спосіб голоси несвідомих виборців.
— На Вашу думку, чому українська нація ще не така чисельна?
— Спробую пояснити це на історичному прикладі західних областей України. Там, перш ніж постала Українська повстанська армія, до того близько сотні років працювала «Просвіта»... Тож, гадаю, якщо нас усіх ця антиукраїнська влада не ув’язнить, як це вона вже стала робити зі «свободівцями», ми протягом наступних 76 років зможемо донести до решти українців інформацію, хто вони і за що їм потрібно боротися. Але водночас, живучи на своїй, Богом даній землі, продовжуватимемо спроби взяти владу у свої українські руки якомога раніше, аби прискорити цей процес самоусвідомлення, не чекаючи, поки мине сотня років. Адже мріється побачити процвітаючим українське місто Бориспіль і таку ж Україну ще за свого життя.
— Які здобутки вашої парторганізації на цих виборах?
— Кілька наших «свободівців» таки представлятимуть нашу партійну організацію у міській раді. Однак, за результатами недостатнього голосування, мені, вочевидь, не випадає там бути…
— Шкода! Чим тоді займатиметеся і як поведе себе далі міська організація ВО «Свобода»?
— Займатимуся журналістикою, більше висвітлюватиму депутатську діяльність однопартійців, бо під час свого депутатства писати про себе та інших колег депутатська етика не дозволяла… До того ж планую бути помічником у когось із новообраних депутатів-«свободівців». Тож, гадаю, моя стежина до міської ради не заросте.
Що ж до нашої парторганізації — ми дещо змінимо тактику боротьби.
— Користуючись нагодою, можливо, Ви щось хотіли побажати і тій більшості, яка підтримала представників президентської партії, діючого мера та «екс-реґіональну» владу загалом? Адже це їхній вибір, на який вона мала право…
— Рабам, жебракам, підлабузниками і тим, хто на ці вибори не прийшов, нічого бажати не хочу. Хіба що — щоб їх тарифами ще нижче нагнули їхні хазяї, яких вони привели до влади своїми руками і через що тепер потерпатимуть усі!
— Дякую за відверті відповіді!
— А я бажаю всім нам мати віру в українську Перемогу! Слава Нації!
Запитував
Максим САВЧЕНКО
 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.