(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

ЗАКОНОДАВЧІ ПІДСТАВИ ПЕРЕЙМЕНУВАННЯ ВУЛИЦЬ ТА ЇХНІ ЮРИДИЧНІ НАСЛІДКИ ДЛЯ ГРОМАДЯН

  • 22 грудня 2015
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 325
  • Автор: admin
  • 0
21 травня 2015 року  вступив у дію  Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Відповідно до положень даного Закону сільські, селищні, міські ради  та сільські, селищні, міські голови населених пунктів на території відповідної області  зобов’язані до 21 лютого 2016 року  визначитися із новими назвами вулиць, провулків, площ чи інших об’єктів топоніміки населених пунктів, назви яких містять у собі символіку комуністичного тоталітарного режиму. У випадках, коли такі рішення не будуть прийняті ні міською, сільською, селищною радою та міським, сільським, селищним головою, таке перейменування здійснюється розпорядженням голови відповідної обласної державної адміністрації, який зобов’язаний його прийняти в строк до 21 травня 2016 року.
Рішення (розпорядження) приймаються з урахуванням вимог, встановлених  вище вказаним  Законом, пропозицій громадськості, науковців, рекомендацій Українського інституту національної пам’яті та ст. 3 Закону України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат  історичних  подій». Імена фізичних осіб присвоюються з метою увічнення пам’яті про осіб (лише після їхньої смерті),  які: 1) внесли вагомий вклад у боротьбу за незалежність, розбудову Української держави, зміцнення міжнародного авторитету України; 2) здійснили героїчний вчинок, звершення в ім’я Батьківщини; 3) зробили значний внесок у розвиток науки, освіти, культури та інших сфер суспільного життя.
Ювілейні та святкові дати, назви і дати історичних подій присвоюються з метою: 1) популяризації видатних фактів історії України, що відображають звершення та надбання в ім’я України; 2) формування історичної свідомості Українського народу; 3) сприяння розвитку науки, літератури, архітектури, мистецтва та інших сфер суспільного життя.
Критеріями доцільності перейменування вулиць також є відновлення та збереження первісних назв вулиць, провулків тощо. Після прийняття рішення про перейменування вулиць, провулків, площ, їх копії будуть надані до відповідних організацій та установ для полегшення та прискорення вирішення питань з оформлення відповідних нормативних актів та документів. 
Законодавством не передбачено внесення змін до правовстановлюючих документів (свідоцтва про право власності, свідоцтва про право на спадщину, договору купівлі-продажу, договору дарування тощо) у зв’язку з перейменуванням вулиць, а тому вони є чинними та не потребують заміни чи отримання нового правовстановлюючого документа. 
Громадянам на руки  за їхнім власним бажанням  або при потребі (продаж, дарування, спадщина), видається  копія (витяг) з рішення  ради про перейменування  вулиці, провулка та/або  довідка управління містобудування та архітектури Бориспільської міської ради про перейменування конкретної  вулиці. На підставі правовстановлюючих документів зі старою  назвою  вулиці,  провулка  і  копії (витягу) з рішення  ради про перейменування  вулиці, провулка та/або довідки управління містобудування та архітектури Бориспільської міської ради про перейменування конкретної  вулиці  власнику або уповноваженій особі за довіреністю  суб’єктами державної реєстрації прав (нотаріусами, центрами надання адміністративних послуг, акредитованими особами)  видається  відповідний документ з новою назвою вулиці.
Стосовно перереєстрації місця проживання людини, то така перереєстрація  може проходити під час заміни паспорта, оновлення фотокарток, зміни прізвища та в інших випадках, коли у людини виникає така потреба. Органом реєстрації є територіальні підрозділи Державної міґраційної служби України. 
Відповідно до положень  вказаного Закону та інших нормативних документів,  карта країни буде позбавлена тоталітарної символіки у  назвах  та  пам’ятниках,  а доступ до документів про репресії та злочини проти людства і людяності має бути  повністю відкрито. Що  ж, поживемо — побачимо. А на сьогодні важливо, щоб у кожного українця духовне і патріотичне збагачення стало первинним, щоб  наші   нащадки  виховувалися  на правді, на справжній історії  України, вшануванні пам’яті своїх земляків, Національних Героїв і видатних  Українців.
 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.