(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Якщо вже й об'єднувати громади, то з районом в цілому

  • 30 листопад 2016
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 531
  • Автор: admin
  • 0
Про це було почуто з вуст міського голови Анатолія Федорчука на одному із засідань громадської ради при виконавчому комітеті Бориспільської міської ради.

За його словами, у Законі України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» передбачається об’єднання громад навколо економічного центру. Бориспіль з його потужними підприємствами є таким центром, тож навколо нього і потрібно об’єднувати сільські громади Бориспільського району. Міський голова вже звертався до державних високопосадовців з цією пропозицією — повернутися до стану 1975 року, зробивши Бориспільщину як одну адміністративну одиницю.
Нині, на жаль, Бориспільську райдержадміністрацію представляють тимчасові керівники, яких за останні 10 років змінювали десь 11 разів і які іноді можуть приймати сумнівні рішення, не думаючи, куди завтра наші діти ходитимуть до школи чи будуть дитячі садочки. Наприклад, маємо зараз конфлікт інтересів з районною владою по центральній районній лікарні, яку будували громади міста і району: сьогодні вона чомусь стала власністю району... Тому об’єднання має бути разом — місто і район, від чого виграють, у першу чергу, люди.
Ті об’єднання, які сьогодні намагаються спиратися нібито на перспективний план Київської області, керуються не інтересами громади, а переважно містечковими інтересами місцевих чиновників, які подекуди маніпулюють інтересами людей, проводячи деструктивну діяльність. Звісно, за наявності Бориспільської райдержадміністрації міська влада не виявлятиме ініціативи пропонувати сільським громадам об’єднуватися з Борисполем. Для цього потрібна буде політична воля «згори».
На думку міського голови, загальна картина тих об’єднань територіальних громад, які вже сталися, мають вигляд не об’єднання, а дроблення. Тому все ж таки варто говорити про централізацію не лише на економічному, а й на адміністративному рівні, адже у такий спосіб громада буде самодостатньою, вирішуючи питання будь-якого характеру. Наприклад, залучати тих же інвесторів… Тобто об’єднання потрібне, але не таке, як його бачить дехто «згори».
Будь-який президент і будь-яка влада не зацікавлена у розбалансуванні країни. Навпаки, вони зацікавлені у вертикалі влади. От на сьогодні утворилися 6-8 територіальних громад: де райдержадміністрація? Її нема. Вона, фактично, зникає. Чи допустять «згори», щоб зникла райдержадміністрація? Ні. Тому у Верховній Раді розробили законодавчий акт, де замість райдержадміністрацій будуть перфекти. Проте для того, щоб внести зміни до Конституції України (щоб були перфекти), потрібно 300 голосів, яких нині не назбирується. Європа виділяє кошти на ці об’єднання, а їх «проїдають», звітуючи, що нібито такі об’єднання відбуваються там-то і там-то, хоч насправді їх нема, адже вони мають бути не нав’язаними, а добровільними!
“Тому якщо буде воля громади міста і всієї громади району об’єднатися, то ми, звісно, будемо збиратися. А об’єднання лише з окремими селами району буде для міста тягарем”,— наголосив міський голова.

Записав Вадим ШАПОШНІКОВ

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.