То маємо День Перемоги чи війну?
- 12 травня 2017
- Відгуків: 0
- Переглядів: 754
Україна після Революції гідності змінилася. Було переосмислено чимало сторінок її історії. Особливо розплющилися очі у її молодого покоління. Воно хоче бачити свою країну вільною, незалежною і могутньою державою, українською за змістом, очищеною від чужинської ідеології, яка ще в ній залишається як радянська спадщина. Вочевидь, саме тому і саме так в Україні проходило і цьогорічне так зване святкування Дня уже для багатьох сумнівної перемоги. І, схоже, переосмислення цього так званого свята безповоротно триватиме й далі. І ніякий «Безсмертний полк» цього не зупинить.
Президент заявив: Україна не відзначатиме його за московським сценарієм
Президент України заявив, що українці є повноправними учасниками перемоги над нацизмом у Другій світовій, тому це свято є і буде, але Україна не відзначатиме його за московським сценарієм. Але вийшло дещо навпаки.
Миколаїв
У Миколаєві під час святкування Дня перемоги над нацизмом сталися незначні сутички між членами цивільного корпусу батальйону «Азов», громадськими активістами, воїнами-афганцями й ветеранами МВС, які організували свою святкову ходу. Хода відбулася під червоним прапором з написом «40-а армія» і прапором України, повідомляє «Укрінформ».
Варто зазначити, що в декого з воїнів-інтернаціоналістів, які були одягнені в камуфляжну форму, на грудях красувалися нагородні георгіївські хрести. Це не сподобалося активістам з «Азова», сталася словесна перепалка, хтось навіть намагався розпилити балончик з газом. Проте поліція швидко втрутилася у ситуацію і учасників конфлікту розборонили.
Запоріжжя
За словами журналіста, вранці в місті відбулася хода «Полк Перемоги». За стилістикою вона нагадувала російську акцію «Безсмертний полк».
«В учасників не було відверто забороненої символіки, окрім зовсім маленьких значків із серпом і молотом», — повідомив один із журналістів.
Активісти зібралися біля будівлі мерії, де поряд мали відбуватися офіційні заходи з нагоди Дня перемоги. Одразу почалися сутички, однак втрутилися правоохоронці, які оточили і захистили від побоїв патріотично налаштованих громадян.
Київ
Через масові заходи з нагоди 9 травня у столиці посилили безпеку. Зокрема, для охорони правопорядку залучили 7 тисяч силовиків. Однак без інцидентів не минулося.
За наявними даними, поліція затримала двох молодиків, які намагалися розгорнути банер з георгіївськими стрічками. Сам банер вилучили.
У Києві була неспокійна ситуація також і в районі Парку Слави. Як повідомляє кореспондент «5 каналу», у середмісті Києва проукраїнські активісти намагалися дістатися Парку Слави і розгорнути там велетенський український прапор, однак їх не пропускали представники Нацполіції. За даними правоохоронців, були здійснені затримання.
Крім того, неспокійно було і біля офісу громадської організації «ОУН» на Арсенальній площі. Як стало відомо, ще ранком 9 травня на вулиці Мазепи у столиці (неподалік метро «Арсенальна») поблизу штабу ГО «ОУН» скупчилися представники поліції, які штурмом увійшли до будівлі. Поблизу офісу «ОУН» були помічені димові шашки. Тут також відбулись сутички і затримання.
Дніпро
Під час акції «Марш перемоги» в Дніпрі сталася масова бійка: побили ветеранів АТО.
9 травня під час акції «Марш Перемоги», організованої в Дніпрі нардепом Олександром Вілкулом, сталася бійка між молодиками спортивної статури («тітушками») і ветеранами АТО. Про це повідомляє УНІАН.
У марші брав участь особисто Олександр Вілкул в оточенні «тітушок». Ходу із сотень людей очолювали люди з плакатом «Марш Перемоги», політичною символікою, оркестр.
На підході до Монумента Слави учасники акції зіткнулися з ветеранами АТО та активістами, які не хотіли, щоб 9 травня проходило під прапорами політичних сил. Між молодими людьми спортивної статури і ветеранами АТО почалася бійка. Усе це відбувалося на очах у поліції, яка забезпечувала безпеку жителів міста.
Серед постраждалих — шестеро правоохоронців, ще близько 10 — активісти та учасники пам’ятних заходів. У постраждалих — травми голови та інші незначні пошкодження.
Близько десяти учасників урочистостей до Дня перемоги над нацизмом звернулися за медичною допомогою у Дніпрі. Здебільшого вони мають травми голови та ушкодження, яких зазнали під час сутичок. Про це повідомляє кореспондент «5 каналу».
Харків
Активісти закликали «Безсмертний полк» прибрати плакати з георгіївськими стрічками. Вгамовувати учасників заворушень довелося правоохоронцям.
У вівторок, 9 травня, у Харкові під час покладання квітів до Меморіалу Слави сталася сутичка між учасниками акції «Безсмертний полк» та проукраїнськими активістами. Про це повідомляє УНІАН.
Як стало відомо, о 9.00 близько 5 тисяч бажаючих взяти участь у покладанні квітів зібралися біля входу до Меморіалу Слави. Трохи раніше до пам’ятника прийшли з півсотні учасників акції «Безсмертний полк». Вони тримали у руках портрети учасників Другої світової війни із написами «Бессмертный полк». На деяких портретах були зображені георгіївські стрічки.
У ході акції проукраїнські активісти попросили прибрати портрети з георгіївськими стрічками для уникнення провокацій, однак учасники акції «Безсмертний полк» відмовилися виконати прохання.
Унаслідок цього сталася сутичка. На місце прибула поліція, якій довелося вгамовувати учасників заворушень. Після інциденту поліція закликала учасників акції «Безсмертний полк» не йти в загальній колоні, аби не провокувати конфлікти.
Попри прохання правоохоронців, вони вишукалися в колону та вирушили на покладання квітів. Крім того, учасники акції «Безсмертний полк» скандували «Фашизм не пройдёт», «Спасибо деду за Победу», «Победа будет за нами» тощо.
Житомир
Тут учасники акції хотіли розгорнути стяг з радянською символікою на Майдані Перемоги.
У Житомирі під час урочистостей до Дня перемоги над нацизмом сталися сутички між групою активістів та представниками ветеранських організацій. Причиною заворушень стала заборонена радянська символіка, передає «5 канал».
Як стало відомо, представники ветеранських організацій принесли на Майдан Перемоги прапори із радянською символікою і почали їх розгортати. До них підбігли активісти, вимагаючи згорнути стяг. Під час словесної перепалки сталася штовханина. Представник ветеранської організації кілька разів намагався розгорнути червоний прапор, утім, після втручання поліції, стяг згорнули.
Одеса
«Вон из Одессы, бандеровские бесы!», — скандували 9 травня проросійські активісти. Загалом у пам’ятних заходах тут взяли участь кілька тисяч одеситів.
В Одесі 9 травня кілька тисяч людей взяли участь у пам’ятних заходах до Дня перемоги. Зокрема, вони проводили акцію «Безсмертний полк» у районі Алеї Слави, а також збирались на Куликовому полі. Про це повідомляє «Радіо Свобода».
Так, під час заходів під Алеєю Слави сталися сутички між проукраїнськими та проросійськими активістами. Спершу між ними виникла словесна суперечка, яка переросла у штовханину. «Швидка» забрала одну жінку, якій стало зле під час акції, однак у сутичках вона участі не брала.
Крім того, за даними місцевих правоохоронців, у ході акцій до Дня перемоги було затримано 20 осіб. Уже відомо, що чотирьох з них затримали за заборонену символіку.
Бориспіль
У нашому місті відзначення 9-го травня пройшло порівняно спокійно. Вранці до Вічного Вогню, що у парку, підійшла колона містян, щоб покласти квіти до та провести мітинг-реквієм. Не було помічено ні червоних прапорів, ні георгіївських стрічок — лише Державний стяг та прапор міста майоріли над учасниками заходу. Виступи усіх, хто взяв на мітингу слово, лунали українською мовою. З 12 години на тенісному корті працювала польова кухня, якою мали можливість скористатися не лише ветерани, яких у нашому місті вже одиниці, а й просто літні люди. Інші мали можливість випити чарку, закусивши шашликом, біля торгівельних точок у парку.
Загалом і так званий святковий концерт виявився доволі непоганим, на якому лунали переважно українські пісні. За винятком деяких провокативних, на мій погляд, моментів. Так, на стіні «сцени» «красувався» напис «З Днем Перемоги!». І все? А чиєї перемоги і над ким? — виникло запитання. Нині молодшому поколінню стає дедалі важче зрозуміти, про яку «перемогу» може йтися, коли у країні йде неоголошена війна — російсько-українська, в якій гинуть українці, причому — найкращі з них, окуповані частина Донбасу і Крим.
То яка «перемога»? Чому старше покоління і нині потребує «пиру під час чуми»? Невже для того, щоб це зрозуміти, і сюди мають прийти путінські війська? Бо таки ж і в нашому місті, виходить, комусь хочеться, щоб вони прийшли… Свідченням тому, на мій погляд, був концертний номер, у якому «різонули» попурі імперських російськомовних воєнних пісень, під які «марширували» на «сцені» бориспільські діти, вдягнені у форму радянських окупантів. І хоча пілотки їхні були без більшовицьких зірок, проте на ременях їх добре було видно. А коли залунала кобзонівська «Дєнь пабєди», то літні люди піднялися плескати в долоні разом з верхівкою міської виконавчої влади, яка також була присутня на цьому концерті.
Навіщо це було зроблено? Хто нашим землякам постійно підкидає «євшан-зілля» на «совок» головного мозку? Потрібно запитати в організаторів цього концерту.
П.С. Пишу слово «сцена» в лапках, бо її, як такої, не було (див. фото внизу). Артисти виступали просто неба. Чому? А якби дощ пішов! Куди поділи дві розбірні сцени?
Вадим ШАПОШНІКОВ