(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Про нездоровий спосіб життя…

  • 25 лютого 2011
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 1067
  • Автор: admin
  • 0

Нині модно бути здоровим… Саме модно, а не вигідно чи популярно. Багато публічних людей (політики, актори, телеведучі) зі штанів вискакують, щоб продемонструвати всім свій «здоровий» спосіб життя, який починається після чергової вечірки чи корпоративу. Лицемірно це якось виглядає… Та зараз не про те…

Подумаймо краще, як простим громадянам Борисполя зберегти власне здоров’я. Чинників, що впливають на нього, насправді досить таки багато. Спробуємо розглянути хоча б деякі з них. Одним із найважливіших чинників є спадковість, з якою особливо не посперечаєшся, хоча у спадок передаються не самі хвороби, а схильність до них. Ця, власне, схильність переходить у хворобу лише за «сприятливих» умов, а от умови якраз і створюємо ми самі. Фахівці довели, що важливим чинником для розвитку будь-якої спадкової хвороби є наші щоденні звички, які дісталися нам від батьків. Тобто якщо батьки харчувалися неправильно, то й діти будуть харчуватися так само, що може стати чудовим підґрунтям для появи спадкового захворювання. Тому за харчуванням треба слідкувати особливо ретельно.

На сторінках газет, журналів і в мережі Інтернет ведуться постійні суперечки з приводу оптимальних раціонів, дієт та правил харчування. При бажанні кожен бориспілець може сам вибрати будь-яку прийнятну йому методику. Залишається ще одне: продукти і їх якість. Асортимент у наших бориспільських супермаркетах значно відрізняється від столичного, що, в принципі, зрозуміло: ніхто не буде везти сюди ті товари, які можна з успіхом продати в Києві. Тому маємо те, що маємо: вибір неширокий, багато продуктів з ГМО, заморожені продукти, вкриті товстим шаром льоду… Інколи взагалі до смішного доходить: спереду на етикетці великий зелений символ «Без ГМО», а на звороті в складі продукту зазначено: «крохмаль модифікований»… Без коментарів, як кажуть…

Тим, хто вживає спиртне, взагалі не позаздриш. За статистичними даними близько 30—40 % алкоголю в Україні є фальсифікатом. Скільки його в нашому місті, можна лише здогадуватися. Алкоголь сам по собі шкідливий для людського організму, а фальсифікований, окрім надлишку сивушних масел, може на додачу містити ще й хімічні сполуки, що руйнують організм з подвійною швидкістю. Ті ж громадяни Борисполя, котрі віддають перевагу чаю чи каві, повинні звернути увагу на воду, яку вони використовують для приготування цих напоїв. Більшість бориспільців знає, що якість нашої води з-під крану просто незадовільна. Ті, в кого є фільтр очистки водопровідної води, знають, що картридж доводиться міняти приблизно раз у два-три тижні, бо засмічується іржею і ще невідомо чим…Тобто пити таку воду без фільтрації і кип’ятіння вкрай небажано, інакше проблем з нирками вам не уникнути…

Ну, якщо якість продуктів і води ще якось можна контролювати, то що, скажіть, робити з повітрям, яким дихаємо у нашому місті? Поцікавтесь у жителів наших великих, майже позбавлених зелені, вулиць, як їм дихається автомобільними газами та пилом... Тим, хто намагається бігати чи робити зранку будь-які інші спортивні вправи, доводиться обирати місця подалі від центру міста, бо інакше замість ранкового заряду бадьорості можна так надихатися газами, що весь день буде зіпсованим.

Підсумовуючи все вище сказане, можна констатувати факт, що середньостатистичному жителю Борисполя з його невеликою платнею вести здоровий спосіб життя майже неможливо. Продукти нормальної якості досить дорогі і більшості наших громадян не по кишені, воду постійно потрібно фільтрувати, прогулюватись виключно десь за містом, де є зелень і повітря містить менше токсинів. Ті ж, хто дійсно намагається вести здоровий, спортивний спосіб життя нагадують таких собі революціонерів, що борються з хворим оточенням без надії на розуміння і перемогу. Вони просто не можуть інакше, бо той саморуйнівний спосіб життя, що так подобається більшості, їм просто огидний. Своєрідний героїзм місцевого масштабу виходить. Але що вдієш — відповідальність за власне здоров’я кожен повинен узяти на себе сам. Бо якщо нині цього не робити добровільно, потім хвороби примусять. Врешті-решт, як саме жити, вирішувати тільки нам…

Володимир ПЕТРЕНКО

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.