(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Російська мова буде використана в Дніпропетровську в якості другої мови в діловодстві органів місцевого самоврядування, у найменуванні установ, написах на печатках

  • 20 вересня 2012
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 514
  • Автор: admin
  • 0
Депутати Дніпропетровської міської ради на черговій сесії в середу проголосували за реалізацію положень закону України «Про засади державної мовної політики» в Дніпропетровську. За ухвалення рішення проголосували 77 депутатів, проти — 19 депутатів фракції ВО «Батьківщина», «Фронт змін» і «Україна майбутнього», 4 — утрималось.
У рішенні сесії сказано: «Проінформувати громадськість міста про те, що російська мова є реґіональною. Забезпечити застосування російської мови на території Дніпропетровська як реґіональної з відповідними наслідками в діловодстві, освіті та інших сферах».
Депутат від фракції «Фронт змін» Каміль Примаков від імені опозиції виступив проти включення даного питання до порядку денного. Більшістю голосів фракції Партії реґіонів питання відхилили, а потім і проголосували.
Початок сесії міської ради супроводжувалося мітингом представників ВО «Свобода», КУН та кількох громадських організацій, які вимагали не допустити неконституційного введення російської мови як реґіональної у Дніпропетровську.
Як відомо, 8 серпня Віктор Янукович підписав закон про основи державної мовної політики, що вводить офіційну двомовність в реґіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10 %.
Після цього статус реґіональної російській мові надали Одеса, Севастополь, Харків, Миколаїв, Херсон, Запоріжжя, Луганськ, а також Одеська, Донецька, Запорізька, Херсонська, Миколаївська, Луганська, Дніпропетровська та Харківська області.
news.zn.ua
 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.