(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

«В Україні громадянської війни не було — лише народно-визвольна!..»

  • 09 листопад 2012
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 536
  • Автор: admin
  • 0
— під таким лейтмотивом проходило вже третє відкриття фотовиставки «Народна війна» у новому відділенні Бориспільського музею, що на вул. Головатого, 3.
Захід проводили завідувач відділення «Сучасний Бориспіль» Людмила Кущ та дослідник української воєнної історії Василь Ільчишин. Презентація розпочалася з демонстрації документального фільму, присвяченому життю і боротьбі славнозвісного отамана Орла — Якова Гальчевського, чиє народне військо у 20-х роках минулого століття на Поділлі наганяло смертельний жах на червоних окупантів. А далі пан Василь провів екскурсію по стендах виставки, відповідаючи на запитання відвідувачів.
Цю музейну фотоекспозицію розроблено дослідниками Київської організації Товариства «Меморіал» ім. В. Стуса впродовж 2008, 2009 років на основі опрацювання близько 1500 архівних справ з державних та галузевих архівів 18-ти областей України. Виставку присвячено питанням національно-визвольної боротьби українців у період від розпаду Російської імперії до Голодомору й етноциду 1932, 1933 рр., зокрема, національній самоорганізації українства 1917 року на власній етнічній території та в діаспорі, державотворчим змаганням українства й повстанському рухові в Україні.
Зі змістовної розповіді екскурсовода та з копій фотодокументів можна було переконатися, що в Україні в період 1917–1925 років йшла не громадянська війна, як це нам свого часу подавала радянська історіографія, а справжня народно-визвольна війна — кровопролитна боротьба України  за свою незалежність проти більшовицькї Росії, яка окупувала територію тодішньої Української Народної Республіки.
Народна війна була драматичною. Більшовицькі війська приходи в Україну тричі. Проте перші два їхні походи провалилися, і лише з третього разу чисельною перевагою червоній Росії вдалося заволодіти більшістю українських земель.
Варто зазначити, ця українсько-російська війна триває і досі. Вона не завершилася, бо дотепер головну мету окупанта не досягнуто. Цю мету у хвилину розпачу командувач загарбницькими військами Фрунзе охарактеризував фразою: «Ми ніколи не переможемо цей народ, поки не вирвемо у нього мову». Через те сьогодні точиться така битва за мову. Як казав Микола Міхновський, нація, яка живе на засадах демократії, має дуже мало шансів. Бо в умовах демократії однаково голос і право мають і загарбник, і український патріот. У цих умовах боротися дуже тяжко. Особливо, коли не знаємо правдивої історії.
Виставка триватиме до 14 листопада. Потім їй на зміну буде розміщена ще одна фотоекспозиція, присвячена героїчному чину Української повстанської армії.
Вадим ШАПОШНІКОВ
 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.