(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Ляшко — «український Жириновський» чи просто проект Льовочкіна?

  • 17 жовтня 2014
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 275
  • Автор: admin
  • 0
Права рука мільярдера Коломойського обіцяє «задушити власними руками» скандального політика. Так дослівно і написав: «Ну що, покидьки, попіарились?.. Піймаю вас — задушу власними руками». Слова адресував Олегові Ляшку та членові його партії Ігорю Мосійчуку. Допис належить заступникові губернатора Дніпропетровщини Ігоря Коломойського — Борисові Філатову. Хвилю обурення у пана Філатова викликало оприлюднення цими діячами в соцмережі новини про початок штурму Донецька батальйонами «Азов» і «Шахтарськ». За його словами, через це бійці потрапили в засідку терористів і понад десяток із них зазнали важких поранень. «Недобре, неправильно, не по-Божому до закінчення протистояння і підрахунку втрат піаритися на цьому, — резюмував Філатов. — Тільки зрадники можуть публічно повідомляти про місце перебування бойових підрозділів та їхні оперативні плани». Свою увагу Ляшкові Філатов приділяє не вперше. Він неодноразово писав про те, що насправді Ляшко в жодних бойових діях участі нині не бере, ніякого батальйону під його керуванням ніколи не існувало. А всі його «подвиги», які ретельно висвітлює телеканал «Інтер», — спеціально відзняті піар-ролики. На переконання Філатова, новий «український Жириновський» зрадить і продасть будь-якої миті. Річ лише — у ціні «квитка». Олега Ляшка в українській політиці справді сприймають неоднозначно. Ще за президентства Януковича не раз випливала інформація про те, що Ляшко — проект Банкової, і його функція — дискредитувати опозицію. Зрозуміло, тодішню. Тепер тези про те, хто стоїть за популярним нині політиком, озвучують значно конкретніші. «Ляшко — це проект екс-глави президентської Адміністрації Льовочкіна», — кажуть знаючі люди. Кар’єрне зростання Ляшка справді викликає чимало запитань.
У біографії Олега Ляшка є чимало темних плям. Наприклад — судимість. 1994 року його заарештували за привласнення державного і колективного майна в особливо великих розмірах, самовільне набуття звання посадової особи, підробку документів тощо. Щоправда, із шести років покарання, оголошеного судом, Ляшко відсидів лише рік. Його нібито звільнили за амністією. Учора — «зек», спійманий на шахрайстві, сьогодні — політична телезірка.
Які сюрпризи можуть чекати виборці від людини на прізвище Ляшко? Про перспективи Олега Ляшка газета «Експрес» розмовляла з політологами Андрієм Золотарьовим та Ярославом Павловським і політичним оглядачем Сергієм Лещенком.

 — Які факти вказують на співпрацю Олега Ляшка та екс-глави президентської адміністрації Януковича Сергія Льовочкіна?

 С. Лещенко:  «По-перше, про це сказав телеведучий Савік Шустер в інтерв’ю на «Громадському телебаченні», записаному на початку року. Він, зокрема, зізнався, що протягом тривалого часу Партія реґіонів та адміністрація Януковича складали списки своїх спікерів для участі в програмі «Шустер live» і що в цьому переліку часто фігурувало прізвище Ляшка. По-друге, за виборчим списком Радикальної партії Ляшка до Київради балотувався Марк Гресь, котрий є близьким товаришем Ігоря Шувалова — радника і політтехнолога Льовочкіна. По-третє, у «Межигір’ї», у спальні Януковича, ми знайшли компакт-диски з рекламними відеороликами Ляшка, що їх демонстрували в ЗМІ напередодні останніх парламентських виборів. Янукович мав оцінити, наскільки майстерно ті ролики зроблені. Вони є підтвердженням того, що Ляшко був одним із технічних проектів із дискредитації опозиції».

 А. Золотарьов:  «Ляшко, як політичний проект, з’явився 2010 року. Після того, як він разом із «реґіоналами» проголосував за скасування Конституції в редакції 2004 року (фактично, за конституційний переворот), його з ганьбою вигнали з лав «Батьківщини». Відтоді Ляшко став постійним гостем курованого Шуваловим ток-шоу «Шустер live» — ніби якийсь популярний політичний лідер. До речі, й сьогодні він є частим завсідником різноманітних ток-шоу і підсумкових новин. Передовсім спостерігаємо це на телеканалі «Інтер», власниками якого є Фірташ і Льовочкін. Про те, що Ляшко — проект Льовочкіна, недавно згадав і олігарх та голова Дніпропетровської ОДА Ігор Коломойський у телефонній розмові з керівником телеканалу «1+1», яку хтось підслухав й аудіозапис якої поширив в інтернеті. У тій розмові Коломойський дав вказівку керівникові свого телеканалу «знищувати» Ляшка, бо, мовляв, гроші в нього вкладає його нинішній опонент Льовочкін».

—  На ваш погляд, що дозволило Ляшкові наростити такий високий рейтинг?

С. Лещенко: «Ляшко зайняв нішу Юлії Тимошенко — нішу найбільш популістську й розраховану на невибагливого виборця. Хай там як, але його зв’язок із Льовочкіним очевидний. Кошти, які витратив Ляшко на парламентських і президентських виборах, дуже великі. Вони не можуть узятися нізвідки. Тож логічним є запитання: хто дає гроші Ляшкові? Думаю, рано чи пізно виборці про все дізнаються...».

Я. Павловський: «По-перше, треба говорити про те, що останнім часом українське суспільство надзвичайно жорстко радикалізується. Водночас залишається нереалізованим попит на політичну альтернативу. Ляшко тепер є уособленням запиту і на радикалізм, і на політичну альтернативу. Він не лише не притуплює радикальних настроїв суспільства, а загострює їх. Фактично, іде в ногу з часом. Говорить те, що хочуть чути виборці. По-друге, треба брати до уваги той факт, що партія Ляшка не була і не є у владі. Це додає Ляшкові популярності. Бо він, фактично, ні за що не відповідає».

—  Якщо до парламентських виборів рейтинг Ляшка збережеться, Радикальна партія може набрати чимало голосів виборців. Які люди можуть потрапити до Верховної Ради під прапорами цієї політсили?

Я. Павловський: «Упевнений, Ляшко не формуватиме команди ідеологічних однодумців. У нього її просто немає. Проект Ляшка може стати парасолькою для людей, близьких до бізнесу, які нині дають гроші, аби завтра бути у владі та обстоювати власні інтереси. А серед них зможемо згодом побачити нових «тушок» у Раді».

 А. Золотарьов: «Ляшко — специфічна людина. Він співпрацюватиме з будь-ким, якщо матиме зиск від тієї співпраці. Жодного сенсу в діяльність партії Ляшко не вкладає».

 — Як вважаєте, якою загалом може бути доля цього проекту?

А. Золотарьов: «Тимчасовий успіх Ляшка — це наочний приклад можливостей телевізійних технологій. Якщо Ляшка прибрати з телеекрану, він дуже скоро «здується». Бо Радикальна партія — радше віртуальний проект. Партійної структури, як такої, вона не має. Це — партія одного героя. Ляшко незабаром може опинитися під перехресним вогнем своїх, чужих і тих, хто ще донедавна ставився до його особи лояльно. Може початися копирсання у його минулому, яке є, м’яко кажучи, контраверсійним. Ось тоді й буде зрозуміло, який у нього насправді рейтинг».

Наталія ВАСЮНЕЦЬ,

газета «Експрес»

expres.ua

Фото: facebook.com

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.