(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Відтепер усі паркувальники поза законом

  • 10 липня 2014
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 307
  • Автор: admin
  • 0
Слово «паркувальник» у багатьох жителів України асоціюється з людиною, яка збирає, а часто і вимагає з різними погрозами, плату за те, що водій припаркував свій автомобіль на узбіччі дороги або на спеціально відведеній для цієї мети майданчику. Ці збирачі податі часто неохайно вдягнені, трохи брудні і перебувають у легкому алкогольному сп’янінні.
Тепер, після прийняття поправок до постанови Кабінету Міністрів України № 1342 (редакція від 3 липня 2014 р.), ці «жебраки»-вимагачі опинилися поза законом.
Річ у тім, що у нових поправках чітко описано те, як і за допомогою чого водій повинен сплатити послуги за пакування. Ніякої готівки в руки вуличних здирників! — все тільки через паркомати й оплату через мобільний телефон.
Оплату за паркування можна виконати
у різний спосіб
- у безготівковій формі — шляхом придбання паркувального талону з визначеною тривалістю паркування, в якому зазначаються дата і час розміщення транспортного засобу на такому майданчику, або за допомогою послуги «мобільне паркування»;
- готівкою або з використанням платіжної картки — через паркувальний автомат чи автоматичний в’їзний та виїзний термінали.
Вищевказаними двома пунктами і закінчуються способи оплати за паркування. Як ви могли помітити, про паркувальників тут ані слова. Більше того, будь-яку оплату потрібно проводити виключно через використання технічних пристроїв, зазначених у постанові Кабміну — паркомату, в’їзного/виїзного терміналу або мобільного телефону. Паркувальник з касовим апаратом на шиї — це не технічний пристрій, і платити такому «ходячому паркомату» ви не зобов’язані.
У постанові йдеться і про те, що водій має право відмовитися оплачувати за паркування, якщо оператор (власник паркування) не забезпечив належного функціонування технічних засобів для оплати. Іншими словами, якщо паркомат не працює, то парковка безкоштовна.
Окремо треба сказати і про те, що таке паркомат. Згідно з тією ж постановою Кабміну, це пристрій, який приймає до оплати готівкові кошти та спеціальні (причому багаторазові) карти. Якщо пристрій на парковці приймає тільки один з видів платежів, наприклад спеціальні карти, й у нього немає купюроприймача, то цей пристрій паркоматом не є, а отже, водій має право відмовитися від оплати за паркування. Але якщо парковка обладнана за всіма правилами і всі технічні пристрої працюють справно, то водій зобов’язаний сплатити послуги паркування. В іншому випадку йому загрожує штраф, про який так само сказано в поправках до постанови Кабміну. Штраф виписує НЕ паркувальник або інспектор ДАІ, а представики міської чи сільської ради.

atn.ua

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.