(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

На Прикарпатті відкрили пам'ятник Михайлові Гаврилку

  • 12 вересня 2014
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 282
  • Автор: admin
  • 0
У Болехові поблизу музею Наталії Кобринської відкрили пам’ятник Січовому Стрільцю, художнику, скульптору та поету Михайлові Гаврилку.
Він був уродженцем Полтавщини, відкривав перші українські школи на Волині, ставив пам’ятники Тарасові Шевченку в Прикарпатті і на Буковині, воював за Україну як повстанський отаман. У 1915 році в складі армії Січових Стрільців Михайло Гаврилко звільняв Болехів від російського війська.
«Михайло Гаврилко всім своїм життям, своєю долею дбав про Україну, — наголосив, виступаючи на урочистостях з нагоди відкриття монументу, заступник голови облдержадміністрації Сергій Адамович. — Це одна крапля тієї великої історії людей, які доклалися до утвердження незалежності нашої держави».
Ініціатором спорудження пам’ятника став президент історичного клубу «Холодний Яр» письменник Роман Коваль, перу якого належать дві книги про постать Гаврилка: «Михайло Гаврилко: і стеком, і шаблею» та «Шевченкіана Михайла Гаврилка». У його виданнях було опубліковано близько 400 старовинних фотографій, більшість з яких стали доступними для широкого огляду вперше.
Ідею відкриття монументу в Болехові, скульптором якого є Василь Ярич, підтримали міська рада та місцеві осередки «Просвіти» і «Союзу українок». Кошти для побудови збирала всі громада, долучилися небайдужі люди із Закарпаття, Запоріжжя, Луганська, Львова, Дніпродзержинська, інших куточків держави. Значну лепту внесли львівські художники, а також один із жителів Севастополя, який надав кошти від продажу конвертів із зображенням Гаврилка, виготовлених власноруч.
На відкритті пам’ятника був присутній онук Михайла Гаврилка Орест Абрагамович.
«Відкриття пам’ятника тут, де ступала нога Михайла Гаврилка, де він зі зброєю воював проти  російських окупантів, як митець творив свою Шевченкіану, є абсолютно знаменним і підтвердженням того, що його жертовна боротьба і мученицька смерть не були марними, — зазначив він, дякуючи за добру справу, — Це є та подія, яка допоможе нам формувати національну високу патріотичну свідомість і посилювати бойовий дух українців».

firtka.if.ua

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.